TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Mogelijk gaat er bij veel mensen bij het zien of horen van de naam Karen Blixen geen belletje rinkelen. Niet zo gek ook, deze Deense schrijfster verwierf in haar leven namelijk vooral bekendheid onder de pseudoniem Isak Dinesen. Ze schreef onder meer Out of Africa (in het Nederlands vertaald als: Een lied van Afrika) en Nachtelijk gesprek in Kopenhagen.
De serie The Dreamer - Becoming Karen Blixen is echter niet zomaar het volgende verzinsel dat ze heeft geschreven, het is haar verhaal. Oftewel het verhaal van de strijd van een vrouw om haar plek in het leven te vinden terwijl ze zich bevrijdt van de verwachtingen van familie en samenleving. De serie speelt zich dan ook af in de jaren dertig en volgt de terugkeer van Karen Blixen (gespeeld door Connie Inge-Lise Nielsen) naar haar ouderlijk huis in Denemarken na maar liefst 17 jaar in Oost-Afrika te hebben gewoond. Makkelijk gaat dat niet. Ze is berooid, ziek, gescheiden en haar dromen liggen in puin.
Toch staat 'opgeven' duidelijk niet in haar woordenboek. Ze groeit in de jaren die volgen namelijk niet voor niets uit tot een succesvol schrijfster met internationale herkenning. Hoe dat zo is gekomen, zie je in de nieuwe Viaplay Original The Dreamer - Becoming Karen Blixen.
Merel Westrik draagt eerbetoon voor Dieuwertje: 'Zo is ze er toch een beetje bij'
10:04Vier Handen op Eén Buik keert binnenkort al terug (met deze BN'ers)
09:45Makers zoeken figuranten voor het allerlaatste seizoen van Flikken Rotterdam
09:30De halve finale van De Alleskunner VIPS 2025 kun je nu al bekijken
09:02Van Onschatbare Waarde van Dionne Stax krijgt een kerstspecial