TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Mogelijk gaat er bij veel mensen bij het zien of horen van de naam Karen Blixen geen belletje rinkelen. Niet zo gek ook, deze Deense schrijfster verwierf in haar leven namelijk vooral bekendheid onder de pseudoniem Isak Dinesen. Ze schreef onder meer Out of Africa (in het Nederlands vertaald als: Een lied van Afrika) en Nachtelijk gesprek in Kopenhagen.
De serie The Dreamer - Becoming Karen Blixen is echter niet zomaar het volgende verzinsel dat ze heeft geschreven, het is haar verhaal. Oftewel het verhaal van de strijd van een vrouw om haar plek in het leven te vinden terwijl ze zich bevrijdt van de verwachtingen van familie en samenleving. De serie speelt zich dan ook af in de jaren dertig en volgt de terugkeer van Karen Blixen (gespeeld door Connie Inge-Lise Nielsen) naar haar ouderlijk huis in Denemarken na maar liefst 17 jaar in Oost-Afrika te hebben gewoond. Makkelijk gaat dat niet. Ze is berooid, ziek, gescheiden en haar dromen liggen in puin.
Toch staat 'opgeven' duidelijk niet in haar woordenboek. Ze groeit in de jaren die volgen namelijk niet voor niets uit tot een succesvol schrijfster met internationale herkenning. Hoe dat zo is gekomen, zie je in de nieuwe Viaplay Original The Dreamer - Becoming Karen Blixen.
De groepsfase van het WK voetbal zit erop na vandaag op. Met onder anderen Engeland, Portugal en wereldkampioen Argentinië in actie belooft het een spannende slotdag te worden, waarop de laatste tickets voor de knock-outfase worden verdeeld.
Interview Thijs Römer en Mischa Blok wordt druk nabesproken: 'Tegenstrijdig'
10:52Shelly Sterk valt in de smaak bij VI-kijkers: 'Zo doe je dat bij de mannen'
10:11Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling