TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Tijdens de NPO najaarspresentatie kon de historische dramaserie met Daan Schuurmans en Fedja van Huêt op speciale aandacht rekenen.
Regisseur Joram Lürsen deed allerlei interessante details uit de doeken over de achtdelige serie die zich afspeelt tussen 1919 en 1939. In die periode beleefde de geschiedenis van de Nederlandse burgerluchtvaart z'n start dankzij de inzet van Anthony Fokker (Fedja van Huêt) en KLM-oprichter Albert Plesman (Daan Schuurmans).
Lürsen liep echter tegen een probleem aan bij het maken van de serie: "Elke aflevering schiet een paar jaar vooruit en dan zijn er nieuwe toestellen nodig die er allemaal niet meer zijn." De productie heeft één authentiek vliegtuig nagemaakt, de rest van de toestellen komen geheel uit de computer. "In Nederland wordt al heel veel gebruik gemaakt van animatietechnieken, maar het meeste zie je niet omdat we het juist inzetten om dingen weg te halen. Dit is nog nooit zo groots aangepakt."
Vliegende Hollanders is vanaf 18 oktober te zien om 21.20 uur op NPO 1.
De streamingtip van de week: BASTA op Videoland
11:41Pierre van Hooijdonk stopt als vaste analist bij NOS Sport
11:17Zorg uit Handen maakt comeback op televisie: dit is de startdatum
11:14Renze: Donny Roelvink krijgt met felle Olcay Gulsen te maken
10:25Vanaf deze datum is Bert & Breakfast op televisie te zien