TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het begon allemaal met een tweet die Fidan Ekiz donderdagmiddag de wereld instuurde.
Onbestaanbaar en onbegrijpelijk hoe Marcel Gelauff journalisten van de NOS al het hele Vooravond-seizoen verbiedt om bij ons aan te schuiven, vanwege hem onwelgevallige meningen #DeVooravond #persvrijheid @MarcelGelauff @devooravondtv @renzeklamer — FidanEkiz (@fidanekiz) October 22, 2020
In het Parool reageert Gelauff op de aantijging: "Dit is echt onjuist." Gelauff zegt dat De vooravond zich ontwikkeld tot een opiniërend programma. "Daar is niets mis mee, maar dan is het wel de vraag of NOS-mensen, die volstrekt objectief opereren, daar bij passen. Op dit moment zeg ik nee."
Volgens Fidan Ekiz kletst Gelauff uit zijn nek: "Het is volstrekt belachelijk wat hij zegt. Wij hadden een aantal NOS-mensen op het bord staan die ook echt zouden komen. Tot ik in de uitzending riep dat ik de Geert Wilders-zaak een politiek proces vind. Vrijwel direct daarna werd iedereen teruggetrokken. Dit kan niet, dit gaat echt te ver. We leven niet in Noord-Korea."
En de presentatrice heeft nog een overtuigend argument. "Ik was vaak genoeg meer opiniërend als tafeldame in DWDD dan ik nu ben. En daar zat ik gewoon met NOS-mensen aan tafel. Of iemand van de NOS zelf was tafeldame. En die zat daar om een mening te geven."
Fidan staat bekend om haar gedurfde stellingnames. Deze week durfde zij zo ongeveer als enige programmamaker of politicus een duidelijke mening te laten horen over de Franse leraar Samuel Paty die werd onthoofd door een extremistische moslim.
De NOS wordt vaak verweten dat het onder leiding van Gelauff nogal links georiënteerd is. De hoofdredacteur kwam dit voorjaar nog in het nieuws vanwege de 'divibokaal' die werd uitgereikt aan medewerkers die reportages wisten te maken met zoveel mogelijk mensen met een migratie-achtergrond." Die bokaal werd -na veel kritiek- afgeschaft.
Partnerbijdrage
De TV van Gisteren: Buddy Vedder bij Eén Tegen 100 valt niet bij iedereen in de smaak
10:57Gedoe rond Songfestival: NOS reist af, Europa snapt er niks meer van
10:42Even Tot Hier voert verandering door in honderdste uitzending
10:00Eva Eikhout doet mee aan de speciale editie van Maestro: 'Ik vond het geweldig'
09:31Milou uit Boer Zoekt Vrouw verwacht eerste kindje