TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In tal van programma's telt de Nederlandse Publieke Omroep de komende weken af naar de halve finales en de finale van het Eurovisie Songfestival. Dit grote muziekspektakel wordt dit jaar in Nederland georganiseerd en zal naar schatting door zo'n 180 miljoen kijkers worden gevolgd in tientallen landen.
“Het Eurovisie Songfestival is een groots, verbindend muziekspektakel waar vele Nederlanders enorm naar uitkijken, samen met talloze andere liefhebbers van over de hele wereld", zegt Shula Rijxman, voorzitter van de raad van bestuur van NPO. "Een festijn dat meer is dan een eenmalig tv-programma of een concert. Een tombola van muziekstromingen en vele culturele uitingen: dans, theater, muziek, maar ook innovatie en technologie op gebied van tv-productie."
Daarom staan in de week van 17 tot en met 22 mei de talkshows Op1 en De vooravond met Fidan Ekiz en Renze Klamer helemaal in het teken van het songfestival. Verder komt ook Goedemorgen Nederland die week vanuit Ahoy en Tijd voor MAX kan ook niet uitblijven. Dit programma strijkt in mei neer naast het SS in Rotterdam.
NPO Radio 2 komt vanuit Rotterdam met backstagereportages, liveoptredens en interviews met deelnemers. Verder zendt Daniel Dekker met Lunch Lekker op NPO Radio 5 ook uit vanuit de havenstad.
Peter Pannekoek blikt terug op Gouden Televizier-Ring Gala 2026: 'Op deze grap verheugde ik me echt'
14:15Over Mijn Lijk-Koen voltooit marathon na halfzijdige verlamming
13:14Monica Geuze en Valerio Zeno blazen oud tv-programma nieuw leven in
11:27Wordt Hans Kesting dan misschien de nieuwe Sinterklaas? Paul de Leeuw reageert
10:05Expeditie Robinson 2026: dit zijn de deelnemers