TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Tekst: Dominique Hofman
Wat zijn je hoogtepunten van het vorige seizoen?
“Het gesprek met cabaretier Martijn Koning en zijn vader. Die heeft kanker en werd een paar dagen later aan zijn mond en keel geopereerd. Het was een van de laatste keren dat ze op een normale manier met elkaar konden praten. Zo’n gesprek is heel dierbaar. Je kon zien hoeveel Martijn en hij voor elkaar betekenen. Ik was verder blij met de geschiedenislessen en mijn co-presentatie met Fidan Ekiz natuurlijk. En ik achter de piano, dat was het grote hoogtepunt, toch? Nee, ik vind het wel een luxe dat ik mijn persoonlijkheid in het programma kan stoppen. Dat wordt ook gestimuleerd vanuit de omroep.”
Heeft je co-presentator je nog iets geleerd?
“Fidan is een heerlijke flapuit die het belangrijk vindt om zich uit te spreken. Ik ben meer iemand die zijn woorden weegt. Vaak is dat verstandig, want zo houd je het in evenwicht. Maar soms zou ik best kunnen denken: ach, ik zeg het ook gewoon.”
Kun je al iets verklappen over de tweede reeks?
“We gaan nu een seizoen van vijftien weken maken, bijna twee maanden langer dan het eerste. We gaan sowieso door met de geschiedenislessen en ‘De minuut van Ruud’, de cabaretier, en liveoptredens. Verder komt er, gezien de verkiezingstijd, een politieke rubriek bij. En het is een mooi tijdstip, hè? Als je een journalistiek en creatief programma voor een groot publiek wil maken, is 19.00 uur het hoogst haalbare in Nederland. Al wil dat niet zeggen dat ik mijn hoogtepunt al heb bereikt. De vooravond kan altijd groeien, maar het presenteren is zeker een groot cadeau.”
De vooravond | NPO 1 | 19.05 uur
Partnerbijdrage
Heftige confrontatie met verwarde man in Bureau Groningen: 'Heftig om aan te zien'
15:15Wanneer is de landelijke intocht van Sinterklaas 2026 op tv te zien?
14:38Robbert Rodenburg onthult eindelijk wanneer de Good Luck Guys reünie verschijnt
13:50Chris Peters, Nasrdin Dchar en Teunie de Brouwer voegen zich bij cast Mabel & Margarita
13:26Irene van de Laar reageert op alle negatieve reacties: 'Een beetje respect zou toch vanzelfsprekend moeten zijn'