TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
"Ik zit altijd op dat veilige NPO 3 waar je minder in de spotlights staat en nu telt het echt. Dat is heel vreemd voor mij", zegt Wortelboer tegenover het ANP. Samen met Frank Evenblij presenteert ze de spelshow Tik M Aan. Deelnemers moeten in de show de de beste kettingreactie bouwen. Er zijn in totaal dertien teams die vanuit het niets die complexe kettingreacties bouwen met alledaagse voorwerpen.
Toen Wortelboer voor het eerst bekeek waar iedereen mee bezig was, toen schrok ze even. "Toen we de eerste keer gingen draaien dacht ik 'waar de fuck' zijn we eigenlijk mee bezig. De studio lijkt op een soort rommelmarkt. Het is een grote troep en daardoorheen ontstaan die machines dan. Als je niet weet waar je moet kijken, zie je het ook niet."
Er is een jury aanwezig die de kettingreacties beoordeelt. Het eerste vaste jurylid is Joseph Herscher, wereldwijd de bekendste kettingreactiebouwer. Anna Gimbrère, theoretisch natuurkundige en wetenschapsjournalist, is ook in elke aflevering te zien. Het derde jurylid is elke week iemand anders.
Tik M Aan is vanaf 10 april elke zaterdag om 20:30 uur te zien bij BNNVARA op NPO 1
De TV van gisteren: Zweverige types vallen niet in de smaak bij Het Roer Om-kijkers
06:47Vanavond op TV: Brieven aan Hueting, Winter vol liefde, The Adjustment Bureau
21:59Vader van Valentijn Driessen overleden: 'Precies gegaan zoals hij wilde'
20:14Rob Geus en John van den Heuvel ondernemen juridische stappen na uitlatingen Johan Derksen over sauna
15:45Zo mis je geen moment van de uitreiking van de Gouden RadioRing 2026