TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Femke Bol bezorgde de Nederlandse equipe de eerste gouden medaille op de WK in Boedapest. Eerder wisten Sifan Hassan (1500 meter) en Anouk Vetter (zevenkamp) al wel brons te winnen in Hongarije. Met 51.70 voegde Bol daar een gouden exemplaar aan toe. Die tijd was overigens geen verbetering van haar Europees record van 51.45.
??? | Vallen en opstaan. Alsnog goud. Femke Bol doet het op de 400 meter horden. Jawel, ze is wereldkampioene! Wat een talent, wat een atlete! ??? #WorldAthleticsChamps??
?
? WK atletiek kijk je op discovery+ pic.twitter.com/XCjs7lhRMI — Eurosport Nederland (@Eurosport_NL) August 24, 2023
Met de wereldtitel, die volgens Bol ook voor haar teamgenoten van de estafette was, spoelde de Amersfoortse een nare smaak weg. Op de openingsdag van de kampioenschappen leek de atlete in de finale van de 4x400 meer gemengde estafette op het goud af te stevenen, maar door verzuring in haar benen zakte ze door haar hoeven. Doordat Bol het stokje losliet, werd de race van de Nederlandse ploeg ongeldig verklaard.
Door de wereldtitel op de 400 meter horden is Bol de vierde Nederlandse wereldkampioen atletiek. Rens Blom was in 2005 de eerste toen hij goud won met het polsstokhoogspringen. In 2015 en 2017 werd Dafne Schippers twee keer wereldkampioen op de 200 meter sprint. Sifan Hassan won twee keer goud namens Nederland in 2019 in Doha. De hardloopster was de beste op de 1500 en 10.000 meter.
WERELDKAMPIOEN! ??
Femke Bol is de wereldkampioen op de 400 meter horden in een tijd van 51.70 sec. ??????? ????? ?#Budapest2023 #WorldChamps #TeamNL #NederlandseLoterij #ASICS pic.twitter.com/jSv4xD64nP — Atletiekunie (@Atletiekunie) August 24, 2023
Soy Kroon bezoekt festivals voor tv-special De Opening: 'Liefde voor cultuur'
08:04Johan Derksen moest hond Cuby laten inslapen: 'Hij was op'
07:40Dyantha Brooks verlengt SBS-contact met drie jaar: 'Enorm blij met het vertrouwen'
07:26Johnny de Mol zwaait af bij De oranjezomer: 'Hélène was er altijd als ik er doorheen zat'
07:21Dit zijn de winnaars van Het blok 2025: 'Spannend!'