TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Het klinkt gek: Niki Lauda is de laatste winnaar van de Grand Prix van Nederland. Zo gek is het echter niet, want de race werd niet meer georganiseerd sinds de legendarische Oostenrijker in 1985 won op het Circuit Zandvoort.
Gelukkig voor alle Formule 1-liefhebbers is het racespektakel terug in de duinen van de badplaats. Alle Nederlandse fans kijken natuurlijk uit naar de pikante strijd tussen Max Verstappen en Lewis Hamilton. De supporters vullen de tribunes voor twee derde, dus het Nederlands racefenomeen krijgt waarschijnlijk voldoende steun. Racebaas Jan Lammers hoopt dat het publiek zich een beetje gedraagt richting Hamilton. "Toon je fatsoen als een zevenvoudig wereldkampioen hiernaartoe komt", schreef de oud-coureur in zijn column in De Telegraaf.
De Grand Prix van Nederland keerde in 2020 al terug op de F1-kalender, maar de race werd toen geschrapt vanwege de coronasituatie. Om het circuit helemaal F1-waardig te maken is er destijds al een aantal aanpassingen gedaan. De organisatie verlengde de pitboxen en bovendien zijn grindbakken, hekken en medische ruimte sterk verbeterd. Overigens hoorde de organisatie pas in augustus dit jaar dat het evenement definitief doorgaat. De opbouw was toen al maanden bezig. “Je ziet en ervaart nu al dat je bezig bent met het grootste sportevenement in de geschiedenis van Nederland”, zei Lammers daarover tegen de NOS.
Normaal gesproken zijn de Formule 1-races en bijbehorende kwalificaties alleen gratis te zien voor de abonnees van Ziggo Sport. Maar omdat de terugkeer van het racecircus in Zandvoort natuurlijk heel speciaal is, geeft Ziggo Sport Totaal - wat normaal gesproken alleen met een aanvullend abonnement te zien is - de race en kwalificaties gratis door. Zo zijn alle gebeurtenissen op Zandvoort het hele weekend gratis te zien voor de meeste Nederlandse kijkers.
Partnerbijdrage
De Premier League dendert door en dit weekend wacht er een mooi affiche in Londen. Arsenal en Chelsea treffen elkaar, maar er valt nog veel meer te zien. De wedstrijden zijn live te volgen op Viaplay.
Vanavond op TV: 2 voor 12, Got talent, Amsterdamned
20:35Paradise Hotel keert terug met nieuw seizoen
20:01Er is een MAFS-baby onderweg: Hinke en Giovanni verwachten eerste kindje
19:51Martijn Krabbé over zijn werk nu reizen niet meer gaat: 'Hier zit ik veel liever'
15:22De Top 2000 Quiz gaat op de schop en Merel Westrik mag het presenteren