TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Onder de deelnemers aan het SKS Skûtsjesilen is geen enkele vrouw. Er staat niet in het reglement dat het verboden is, maar tot nu toe is het nog niet gebeurd, legt commentator Eelke Dijkstra van Omrop Fryslân uit. De regels zijn nog wel behoorlijk streng, maar iets soepeler dan vroeger.
"De skûtsjeschippers moesten bij de start in 1945 allemaal uit een familie komen van mannen die de kost verdienden als skûtsjeschippers”, zegt Dijkstra. “Maar er waren steeds minder schippers en daarom mogen ze nu ook uit de lijn van de moeder komen.” Aan de tegenhanger van de SKS, de Iepen Fryske Kampioenskippen Skûtsjesilen IFKS, doen wel al jaren vrouwen mee.
In het MAX Skûtsje Journaal een verslag van dag 5 van het kampioenschap en impressies vanuit Langweer.
Op maandag 15 juni staan er opnieuw vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal. Spanje en België beginnen aan hun toernooi, terwijl later in de nacht ook Uruguay en Iran in actie komen.
Samenvatting Nederland - Japan WK voetbal 2026 (zonder spoilers)
08:08De TV van gisteren: 'Het is maar goed dat Johan Derksen geen zoon heeft'
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Huizenruilers, Jurassic Park
10:36Terugkijken: bekijk de hoogtepunten van Brazilië - Marokko (video)
09:55Hélène Hendriks sneert naar RTL Tonight: 'Compilatie van hoogtepunten...' (video)