TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
“Ik denk dat ik sneller ben dan vier jaar geleden en ga voor een heel mooie kroon op mijn carrière” zei Ireen Wüst nadat zij zich had geplaatst voor haar vijfde Olympische Spelen.
Die beoogde kroon is een gouden medaille op de 1500 meter van vandaag. De vorige vier keer dat schaatsfenomeen Wüst een olympische 1500 meter reed, pakte ze eremetaal. In Pyeongchang (2018) en Vancouver (2010) won ze op deze loodzware afstand zelfs een gouden medaille.
Maar Nederland heeft meer ijzers in het vuur. Wat heet: Antoinette de Jong won tijdens het olympisch kwalificatietornooi in december met overmacht deze afstand en dus is zij ook een van de favorieten in Peking. De derde Nederlandse deelnemer is een verrassende: Marijke Groenewoud stuntte tijdens het OKT.
Ireen, Antoinette en Marijke krijgen behoorlijke concurrentie van wereldrecordhouder Miho Takagi uit Japan en Brittany Bowe uit de Verenigde Staten. Zij staan respectievelijk 1 en 2 bij de wedkantoren.
Vanavond op TV: Alpha 00, Moordfeest, Like a Boss
11:43Jutta Leerdam staat pers alsnog te woord na kritiek: 'Ongepast en onacceptabel'
11:09Johan Derksen vol lof over Soundos El Ahmadi: 'Die Belg zat het te bagatelliseren'
10:11Andrea Bocelli zingt sterren van de hemel bij openingsceremonie Olympische Spelen
10:00Mark Tuitert heeft alle vertrouwen in de vrouwen op de Olympische Winterspelen 2026