TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
“Ik denk dat ik sneller ben dan vier jaar geleden en ga voor een heel mooie kroon op mijn carrière” zei Ireen Wüst nadat zij zich had geplaatst voor haar vijfde Olympische Spelen.
Die beoogde kroon is een gouden medaille op de 1500 meter van vandaag. De vorige vier keer dat schaatsfenomeen Wüst een olympische 1500 meter reed, pakte ze eremetaal. In Pyeongchang (2018) en Vancouver (2010) won ze op deze loodzware afstand zelfs een gouden medaille.
Maar Nederland heeft meer ijzers in het vuur. Wat heet: Antoinette de Jong won tijdens het olympisch kwalificatietornooi in december met overmacht deze afstand en dus is zij ook een van de favorieten in Peking. De derde Nederlandse deelnemer is een verrassende: Marijke Groenewoud stuntte tijdens het OKT.
Ireen, Antoinette en Marijke krijgen behoorlijke concurrentie van wereldrecordhouder Miho Takagi uit Japan en Brittany Bowe uit de Verenigde Staten. Zij staan respectievelijk 1 en 2 bij de wedkantoren.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Dit is de cast van The Passion 2026
09:11De TV van gisteren: 4 miljoen mensen leven mee met gekwelde Joep Wennemars op Olympische Spelen
06:47Vanavond op TV: Kamp Waes, De Bevers, Men in Black 3
06:00Programma Olympische Winterspelen donderdag 12 februari
00:38Komende week in GTST: Verstikkende verzandingen en de intentionele incarceratie