TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Na het startschot nabij Villafranca del Bierzo wacht een lange rit door de heuvels en de bergen. De eindstreep ligt na 201 kilometer in Villablino, waarmee deze rit de langste is van deze ronde. Vlak voor de finish wacht een lange, maar niet al te steile klim, de Puerto de Leitariegos.
Het Vueltapeloton vertrok nooit eerder vanuit Villafranca, maar dat charmante plaatsje in de provincie Léon heeft dan ook meer met lopen dan met fietsen. Het is een populaire tussenstop voor de wandelaars die op weg zijn naar Santiago de Compostella. Die weten dat het vanuit Villafranca niet ver meer is naar het populaire bedevaartsoord.
Dat is voor de mannen op de fiets wel even anders. Na de finish in Villablino is er nog een dik 1000 kilometer af te leggen tot Madrid.
Kijk op zaterdag 31 augustus rond 15:55 uur naar NPO1 om wat mee te krijgen van de Vuelta-rit van Villafranca del Bierzo richting Villablino.
Na een sterke groepsfase wacht Oranje direct een loodzware test in de knock-outfase van het WK voetbal. In de nacht van maandag op dinsdag neemt Nederland het op tegen Marokko, een duel dat alle ingrediënten heeft voor een zinderende voetbalavond.
De knock-outfase van het WK voetbal levert meteen een absolute kraker op. Brazilië en Japan treffen elkaar in een duel waarin slechts één land een ticket voor de achtste finales overhoudt.
Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
10:33'Zomercliffhanger van GTST loopt niet voor iedereen goed af'
09:20Speelschema Oranje op het WK voetbal 2026: wanneer speelt Nederland?
08:06VPRO onthult tweede naam van laatste seizoen Zomergasten
07:56De TV van gisteren: Luidruchtige Oranjefans verstoren De Oranjezomer