TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Dit weekend strijken de Formule-1 teams neer in het Italiaanse Imola. En het wordt niet een weekend zoals ze gewend zijn, want het is namelijk tijd voor de eerste sprintrace van dit seizoen.
De GP van Emilia-Romagna is de eerste van drie sprintraces dit seizoen. Wat betekent dat er vrijdag al 'normaal' wordt gekwalificeerd en zaterdag staat de sprintrace al op de planning.
Lees ook: Hoe laat begint het F1-raceweekend in Imola?
Op vrijdag wordt er dus al gekwalificeerd. De uitslag van deze kwalificatie bepaalt de startopstelling voor de sprintkwalificatie race van zaterdag. De uitslag daarvan bepaalt vervolgens de startopstelling voor de hoofdrace van zondag die om 15:00 uur begint.
De GP van Emilia-Romagna belooft opnieuw spectaculair te worden, al is het alleen maar vanwege de sprintrace die op het programma staat. Daarnaast wordt er ook nog eens regen voorspeld op vrijdag en zondag en als het circuit nat wordt, zullen we voor het eerst een regenrace zien met deze generatie auto’s. En daar zouden zomaar eens mooie verrassingen uit kunnen komen.
Het circuit in Imola is sinds vorig jaar weer terug op de racekalender. Vorig jaar won Max Verstappen de race voor Lewis Hamilton en Lando Norris. Het circuit is 4,909 kilometer lang en zal in 63 rondjes verreden worden.
De kwalificatie en de races zijn te zien op Viaplay en F1 TV PRO. De NOS en Ziggo Sport zenden de samenvatting uit.
Partnerbijdrage
De streamingtip van de week: Little House on the Prairie op Netflix
12:22Laura Bakker speelt de rol van Margarita: dit zijn de eerste stills van de dramaserie Mabel & Margarita
10:35BNNVARA komt met nieuwe dramaserie Gaslight
09:31Prime Video maakt startdatum van Undercover Lover bekend
09:31Bekijk de knotsgekke WK-wedstrijd tussen VS en België inclusief Trump-dansje (video)