TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Wie wordt de nieuwe wereldkampioen darts en daarmee de opvolger van Gerwyn Price? Voor Michael Smith en Peter Wright is het maandagavond erop of eronder.
Na bijna drie weken darten komt er een einde aan de World Darts Championship: het belangrijkste toernooi van het jaar. De speler die in de finale als eerste zeven sets binnenhaalt is de nieuwe wereldkampioen.
De afgelopen vier edities leverden vier verschillende winnaars op: Rob Cross (2018), Michael van Gerwen (2019), Peter Wright (2020) en Gerwyn Price (2021). Cross en Van Gerwen haalden tijdens de finale een indrukwekkend gemiddelde van 107.
Er is nog een Nederlander die ooit wereldkampioen werd: Raymond van Barneveld in 2007. In een legendarische finale versloeg hij Phil Taylor. Van Barneveld deed ook mee aan deze editie, terwijl Taylor al lang en breed met pensioen is. Toch was daar ook geen succes te behalen: de vijfvoudig wereldkampioen werd in de tweede ronde uitgeschakeld. Tot overmaat van ramp testte hij na afloop ook nog eens positief op corona en moest hij in quarantaine.
Voor Michael Smith wordt het zijn tweede kans op de wereldtitel. De Engelsman verloor in 2019 in zijn eerste finale bij het WK darts van Michael van Gerwen. Bully Boy werd in 2013 wel wereldkampioen bij de junioren. Tegenstander Peter Wright heeft eerder al wel het zoet van een wereldtitel mogen proeven. Snakebite was in 2020 in de finale te sterk voor onze landgenoot Michael van Gerwen en kan zodoende maandagavond zijn tweede titel pakken.
Tina Nijkamp: 'Wie is de Mol? is UIT en Boer Zoekt Vrouw is IN'
12:32Waar en wanneer is de uitslag van de PostcodeKanjer op tv te zien?
12:10De streamingtip van de week: de laatste aflevering van Stranger Things
12:00In Memoriam 2025: afscheid van Ron Brandsteder, Dieuwertje Blok en Rob de Nijs
11:13Breuk tussen Greetje en Bert krijgt plek in nieuw seizoen Urk!: 'Het was best wel heftig'