TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Met de Waalse heuvelklassiekers nog maar net achter de rug is het tijd voor de eerste grote wielerronde van het jaar: de Ronde van Italië start in Boedapest. De eerste drie etappes zijn in Hongarije, waarna de renners een dag rust krijgen, om daarna op Sicilië hun weg te vervolgen met een etappe naar de Etna.
De 105e editie van de rittenkoers kent zes stevige bergetappes, waarvan vier met een aankomst bergop. Deze Ronde van Italië lijkt op het lijf geschreven van Richard Carapaz, de renner van INEOS Grenadiers die als topfavoriet aan de start staat. De Ecuadoriaan - die de Giro al won in 2019 - krijgt een ijzersterke ploeg mee. Nederlanders zijn er ook voldoende met onder meer Wilco Kelderman, Bauke Mollema, Tom Dumoulin en mogelijk Mathieu van der Poel.
Voor oud-winnaar Dumoulin is de Ronde van Italië het hoofdmaal van dit seizoen, maar de vraag is of de vorm goed genoeg is om mee te draaien in het algemeen klassement. De Limburger sprak na de Amstel Gold Race zijn twijfels uit, maar hij was ook strijdvaardig. “Ik hoop twee heel goede tijdritten te rijden en mee te doen om het klassement”, zei hij tegen het AD. “Daar houden we aan vast, ondanks dat ik daar op dit moment de benen niet voor heb.”
Dumoulin raakte in het voorseizoen besmet met corona en had daar lang last van. Tijdens de Ronde van Catalonië gooide hij op de derde dag de handdoek in de ring.
Carrie ten Napel maakt comeback op NPO 1: vanaf deze datum is Carrie op Vrijdag weer te zien
08:21Nieuw seizoen van Hunted krijgt weer wekelijkse uitzendingen
08:19Dit is de startdatum van Dwars door de Pyreneeën
08:12Op deze datum begint het laatste seizoen van Flikken Rotterdam
07:47De TV van gisteren: B&B Vol Liefde-kijkers zijn massaal team Arie na ruzie met Carolie