TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
De Télégraphe, de Galibier en de Granon: de renners krijgen op de 152 kilometer tussen Albertville en de slotklim flink wat hoogtemeters te verstouwen. Sterker nog: op de flanken van deze bergen kunnen geletruidromen uiteenspatten.
De Tour bereikt op de 2462 meter hoge Galibier letterlijk zijn hoogtepunt. Wie hier als eerste bovenkomt, verdient het Souvenir Henri Desgrange, een onderscheiding voor de eerste renner die het ‘dak’ van de ronde bereikt. Daarna volgt nog de slotklim uit de buitencategorie.
De Col du Granon stond in 1986 voor het laatst op het routeschema. Toen verloor Bernard Hinault er zijn gele trui. Het gerucht gaat dat de Fransman, die na zijn carrière toetrad tot de Tourorganisatie, de Granon daarom negeerde in zijn rol als routeadviseur.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Olympische Winterspelen, De hygiënepolitie, November Man
06:00De hilarische film Augurk aan Zee stream je nu bij Prime Video
06:00Driedelige documentaireserie Willem-Alexander & Máxima nu te zien bij Videoland
17:00Komende maand in GTST: Terugvallen, bekentenissen en de zandramp
10:00De TV van gisteren: RTL 4 onderuit met Pandora en Ranking the stars