TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
De Télégraphe, de Galibier en de Granon: de renners krijgen op de 152 kilometer tussen Albertville en de slotklim flink wat hoogtemeters te verstouwen. Sterker nog: op de flanken van deze bergen kunnen geletruidromen uiteenspatten.
De Tour bereikt op de 2462 meter hoge Galibier letterlijk zijn hoogtepunt. Wie hier als eerste bovenkomt, verdient het Souvenir Henri Desgrange, een onderscheiding voor de eerste renner die het ‘dak’ van de ronde bereikt. Daarna volgt nog de slotklim uit de buitencategorie.
De Col du Granon stond in 1986 voor het laatst op het routeschema. Toen verloor Bernard Hinault er zijn gele trui. Het gerucht gaat dat de Fransman, die na zijn carrière toetrad tot de Tourorganisatie, de Granon daarom negeerde in zijn rol als routeadviseur.
B&B Vol Liefde-Fred afgemaakt op sociale media: 'Onbeholpen boer'
10:34Marlijn Weerdenburg: 'Dit ga ik in We Zijn er Bijna! anders doen dan Martine'
09:43Opvallend: Máxima in populariteit voorbijgestreefd door ander gezinslid
09:14Shownieuws: dit speelt er rondom realityster Luca T. en zijn moeder
08:15De TV van gisteren: drukke Peter in Zomergasten en weinig kijkers voor Patty Brard