TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sterren
Voor de 32e maal op rij roept mediavakblad BM de omroepman of vrouw van het jaar uit, al staat de prijs vanaf deze editie bekend onder de genderneutrale naam 'Mediapersoon van het jaar'.
Lubach (43) krijgt de prijs vanwege het grote succes van De avondshow. Hij debuteerde afgelopen februari op de late avond van NPO 1 met het format dat zich de eerste succesvolle satirische nieuwsshow mag noemen. Van maandag tot en met donderdag weet Lubach gemiddeld een miljoen vooral jonge kijkers te bereiken.
De uitreiking vond ook dit jaar weer plaats in het Hilversumse Beeld & Geluid waar Arjen de oorkonde én de bokaal ontving uit handen van André van Duin. De 75-jarige komiek en presentator won de award vorig jaar en was degene die oorspronkelijk voorstelde om de naam van de verkiezing te wijzigen.
Anders dan in voorgaande jaren was het voor mediakenners vooraf lastig in te schatten wie het meest kans maakte op de prijs. Tim Hofman werd geregeld genoemd vanwege de onthullingen rond seksueel wangedrag bij The voice. Ook de namen van Wilfred Genee, Eus en RTL-programmadirecteur Peter van der Vorst zongen rond.
Partnerbijdrage
De Bondgenoten krijgt langere aflevering op Tweede Kerstdag
10:57De kerstfilm van Eén Grote Familie verschijnt ook op televisie (en wel op deze datum)
10:43Harry Potter kijken tijdens de kerstvakantie 2026? Dat kan!
10:00Marlijn Weerdenburg droomt van deelname aan dit tv-programma: 'Ik zou ja roepen'
09:20Garbi krijgt steun van Love Island VIPS-kijkers na pijnlijke reactie van Renan op onthulling