TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sterren
Dit nieuws laat een woordvoerder van KRO-NCRV vrijdag aan het ANP weten.
De woordvoerder laat weten dat Margriet Vroomans ook zaterdag de presentatie van het programma overneemt. Dit deed ze de afgelopen twee weken ook al.
De 75-jarige Spits wordt gezien als een van de grote Nederlandse radio-iconen. Hij begon in de jaren zeventig als radiomaker bij de VARA en NOS op Hilversum 3, de voorloper van 3FM. Hij maakte beroemde programma's als De Avondspits en Tijd voor Twee. Vooral met De Avondspits bereikte hij een groot publiek.
Hij kreeg voor zijn werk op de radio onder meer meerdere Marconi Awards, de Zilveren Reismicrofoon, een Gouden Harp en de Visser-Neerlandiaprijs. En in 2019 werd Spits uitgeroepen tot de belangrijkste Nederlandse radiomaker van de afgelopen eeuw.
Ook op televisie zagen we hem als presentator van Nieuwsspits, Ontbijt TV en Theater van het Sentiment. Dit deed hij tot 2006, daarna ging zijn focus meer naar radio.
Sinds 2014 presenteert hij al De Taalstaat op NPO Radio 1 en hij hoopt dus snel terug te keren.
Welk programma vervangt Expeditie Robinson op RTL 4?
07:47MolTalk is het komende seizoen vóór Wie is de Mol? te zien
07:37Dit is de startdatum van het tweede seizoen van Project Dans
07:37De TV van gisteren: Kijkers van De Hanslers zijn helemaal klaar met het gedrag van Monique
07:00GTST Spoilers - maandag 5 t/m donderdag 8 januari 2026