TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sterren
De ademhaling van Wendy van Dijk klinkt net iets sneller dan gebruikelijk is tijdens een interview. Dat komt doordat ze ondertussen wandelt en de pas er flink in heeft. Vanuit haar woonplaats Nigtevecht is ze op weg naar haar moeder in Weesp. “Daar loop ik ongeveer een uurtje over,” vertelt ze, terwijl ze onderweg af en toe een passant begroet die haar herkent.
“In Weesp loop ik dan meestal met mijn mama nog wat rond of eten we bijvoorbeeld een ijsje. Daarna wandel ik weer terug. Onderweg kan ik prima een telefonisch interview doen of ik leer scriptteksten, zoals van Medisch Centrum West. Die spreek ik eerst thuis in op mijn telefoon, en daarna wandel ik een flink stuk met mijn oortjes in. Op die manier neem ik de teksten het beste in me op.”
In het tweede seizoen van Medisch Centrum West speel je bestuursvoorzitter Marleen van Boshuizen. Het is je eerste acteerrol sinds 2018, toen Moordvrouw stopte. Keek je hier erg naar uit?
“Een paar jaar geleden dacht ik al: ik zou heel graag weer willen acteren. Dus toen deze serie nieuw leven werd ingeblazen en John de Mol vroeg of ik mee wilde doen, was ik door het dolle heen. Maar toen werd mijn dochter ernstig ziek. Ik heb mijn werk ruim een jaar volledig stilgelegd om voor haar te kunnen zorgen. Gelukkig is ze na een intensieve behandeling weer helemaal beter. Ik ben ontzettend dankbaar dat we als gezin ons normale leven weer hebben kunnen oppakken. En ik was natuurlijk blij dat ik in het tweede seizoen van Medisch Centrum West alsnog kon aanhaken.”
Was het raar om na zo’n periode notabene in een ziekenhuisserie te spelen?
“Dat is een beetje the story of my life. Gek genoeg hebben grotere acteerrollen in mijn carrière vaak parallellen met mijn eigen leven. In In Oranje speelde ik bijvoorbeeld alleenstaande moeder Sylvia, op een moment dat ik zelf net ook een jonge alleenstaande moeder was. Daarna had ik in Alles Is Liefde de rol van Klaasje die haar vader verliest. Precies in de periode dat mijn eigen vader overleed. En toen kwam Medisch Centrum West… Ik dacht echt: dit meen je niet! Maar uiteindelijk speel ik een bestuursvoorzitter en geen moeder met kind, de rol heeft inhoudelijk niets met mijn ervaring te maken. In dat opzicht heb ik er dus helemaal geen last van gehad.”
Je legde tijdelijk je werk volledig neer. Hoe heb je dat ervaren?
“In het begin voelde het heel vreemd om helemaal uit de ratrace te stappen, ik heb me daar ook best even schuldig over gevoeld tegenover mijn werkgever, want ik ben altijd zo’n werkpaard geweest. Altijd doorgaan, altijd leveren. Maar als je kind ziek is, ben je nergens anders mee bezig. Dan telt alleen haar herstel en dan ben ik enorm toegewijd en eindeloos geduldig.”
Kun je normaal gesproken makkelijk stilzitten?
“Totaal niet. Dan word ik onrustig. Dat komt denk ik doordat ik van oudsher danseres ben. Altijd in beweging, hard werken, veel trainen. Het zit in mijn DNA. Mijn familie bestaat ook uit allemaal mensen die niet kunnen stilzitten. Mijn man is net zo. We hebben gewoon een bizar hoog energieniveau.”
Sta je ook in je hoofd altijd ‘aan’?
“Niet meer. In de loop der jaren heb ik geleerd daarmee om te gaan. Ik ben veel met mindfulness bezig en kan nu beter omgaan met druk, verwachtingen en tegenslagen. Ook door alles wat ik op persoonlijk vlak heb meegemaakt – een scheiding, het verlies van mijn vader, de ziekte van mijn dochter – besef ik hoe belangrijk het is om de mooie momenten te koesteren. Je moet daarvan genieten. Tegelijkertijd blijf ik iemand die moeilijk stil zit. Zelfs als ik moe ben. Als ik dan op de bank plof, voel ik me daardoor juist nog vermoeider of zwaarder in mijn hoofd. Dan ga ik liever eerst even een paar kilometer wandelen. Ik hoef niet per se fanatiek te sporten, maar ik móét elke dag bewegen. Ik wandel en dans veel, en doe een paar keer per week yoga of krachttraining. Als ik eenmaal heb bewogen, kan ik pas echt ontspannen. Dan mag ik van mezelf op de bank liggen, een boek lezen of een serie kijken.”
Waarvan geniet jij in deze levensfase het meest?
“Absoluut van mijn gezin. Van het geluk van de mensen die het dichtst bij me staan: mijn man, mijn dochter, mijn zoon en mijn twee stiefdochters. En tegenwoordig ben ik ook ‘stiefoma’. Erlands oudste dochter heeft een zoontje van bijna twee. Daar besteden we veel aandacht aan en dat is heerlijk. Voor mij betekent genieten van je gezin: écht tijd voor elkaar maken. Dat hebben we juist in de moeilijke periodes geleerd, want het kan elk moment voorbij zijn. Daar ben ik me elke dag van bewust. Wacht dus niet op morgen om samen leuke dingen te plannen, doe het vandaag!”
Sta je daar nu anders in dan tien jaar geleden?
“Jazeker. Maar dat ligt ook aan de levensfase waarin ik zit. Als werkende ouder ben je vanaf je dertigste richting je vijftigste zó ongelooflijk druk. Alles komt tegelijk. Je kinderen groeien op, hebben school en sport, en je wilt de leukste moeder, vriendin en partner zijn. Je probeert alle ballen in de lucht te houden: carrière, huishouden, boodschappen, sociale verplichtingen. Ik vind het niet gek dat veel mensen in die periode overspannen raken.”
“Ik deed destijds honderdduizend dingen tegelijk: Moordvrouw, drie Voice-edities per jaar – Kids, Senior en de gewone Voice – en ik presenteerde Obese. Achteraf weet ik niet hoe ik het allemaal heb gedaan. Daarom ben ik blij dat ik nu, op mijn 54ste, in rustiger vaarwater zit. Het televisielandschap is sowieso erg veranderd: er zijn minder grote studioshows, die zijn gewoon te duur. Tegenwoordig zie je vooral realityprogramma’s en talkshows. En dat is prima. In deze levensfase vind ik dat helemaal niet erg. Ik mag nog steeds mooie dingen doen, maar heb daarnaast meer rust en ruimte voor wat in het leven écht belangrijk is.”
Waar droom je nu verder nog van?
“Zo lang mogelijk gezond blijven met al mijn dierbaren om me heen. Daarnaast ben ik blij dat ik het acteren weer heb opgepakt en hoop ik dat te kunnen blijven doen, afgewisseld met af en toe een mooie show. Zoals afgelopen voorjaar, toen ik verteller was in The Passion. Ik heb daar onwaarschijnlijk van genoten. Ik ga voor de krenten uit de pap. Verder wil ik me weer meer gaan richten op mijn eigen platform, wendyonline.nl. Daarop wil ik mensen inspireren en enthousiasmeren om lekker te bewegen, positief in het leven te staan en goed voor hun gezondheid te zorgen. Hoe beter je mentaal én fysiek voor jezelf zorgt, hoe lekkerder jij je voelt.”
Medisch Centrum West is vanaf 11 november 2025 elke dinsdag om 20:30 uur te zien bij SBS6.
Komt er een BN'er-editie van Heel Holland Bakt?
07:07De TV van gisteren: Torenhoge kijkcijfers voor Het Sinterklaasjournaal
07:00GTST Spoilers - maandag 17 t/m donderdag 20 november 2025
06:47Vanavond op TV: Een huis vol herinneringen, Medisch Centrum West, Fast & Furious 8
19:07Pietje Paniek maakt na 10 jaar comeback in Het Sinterklaasjournaal