TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sterren
Aan presentator Kefah Allush schetst Jan warme jeugdherinneringen.
"Toen we klein waren, sliepen we in dezelfde kamer in een tweepersoonsbed. Het was een koude kamer, want er was geen centrale verwarming", vertelt hij. "Ik kom uit een gereformeerd gezin en voor het slapengaan moesten we op de koude vloer bidden. Ik heb daar hele leuke herinneringen aan."
Henk was een van de eerste Nederlanders met een aidsdiagnose. "Hij heeft met heel veel medicatie zijn leven kunnen rekken, maar je kon wel zien dat het niet goed met hem ging", legt Jan uit. Toen Henk naar Zuid-Afrika verhuisde, haalde Jan hem uiteindelijk terug. "Ik heb hem toen opgehaald uit Kaapstad en gelijk naar het ziekenhuis gebracht. Toen heeft hij nog een dag of vijf geleefd."
Die laatste dagen staan in Jans geheugen gegrift. "Ik weet nog dat we een of twee dagen voor zijn dood samen aan het roken waren. Hij wist dat het einde naderde, dat kon hij voelen. Ik probeerde dat uit zijn en mijn hoofd te praten. Dat is ook hoe ik in elkaar zit", zegt hij.
Het gemis blijft voelbaar. "Ik zal altijd van hem blijven houden. Ik heb nog steeds zijn telefoonnummer in mijn telefoon staan. Als ik hem bel, dan krijg ik natuurlijk geen gehoor. Er hangen zelfs nog overhemden van hem in mijn kast. Die gaan er ook nooit uit. Daarmee wis ik hem en dat wil ik niet."
Na een sterke groepsfase wacht Oranje direct een loodzware test in de knock-outfase van het WK voetbal. In de nacht van maandag op dinsdag neemt Nederland het op tegen Marokko, een duel dat alle ingrediënten heeft voor een zinderende voetbalavond.
De knock-outfase van het WK voetbal levert meteen een absolute kraker op. Brazilië en Japan treffen elkaar in een duel waarin slechts één land een ticket voor de achtste finales overhoudt.
De TV van gisteren: Luidruchtige Oranjefans verstoren De Oranjezomer
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Flikken Gent, Dirty Harry
06:43Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:33Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
13:12Hilarisch: Raymond Mens gaat op krokodillenjacht in New Orleans (video)