TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
In 1973 liep Janne Olsson een bank in Stockholm binnen. Hij probeerde het filiaal van de Kreditbanken te beroven, maar de politie was al snel ter plekke. Olsson veranderde van plan en nam hij vier gijzelaars. Hij eiste geld, wapens en wilde dat zijn voormalige celmaat Clark Olofsson naar hem toe werd gebracht. Het werd de eerste gijzeling die live op de Zweedse tv te zien was.
Het hele gebeuren duurde vijf dagen, en merkwaardig genoeg ontwikkelden de gijzelaars tijdens deze nachtmerrie sympathie voor de daders. Dit psychologische verschijnsel komt wel vaker voor, maar heeft zijn naam 'stockholmsyndroom' te danken aan de actie van Olsson en Olofsson.
De zesdelige miniserie Clark concentreert zich op het personage van Clark Olofsson, die wordt gespeeld door Bill Skarsgård. Die ken je natuurlijk als de enge clown Pennywise uit de It-films. Op onderstaande setfoto zie je dat hij tijdens de opnames aardig heeft kunnen besparen op zijn scheermesjes.
Links hoofdrolspeler Bill Skarsgård, rechts regisseur Jonas Åkerlund
Het is nog niet bekend wanneer Clark op Netflix te zien is, maar de streamingdienst gaf vandaag wel alvast de eerste bewegende beelden vrij in onderstaande teaser. Regisseur Jonas Åkerlund is voornamelijk maker van muziekvideo's, en dat is ook wel te zien aan zijn manische visuele stijl.
Vanavond op TV: VPRO viert 100 jaar, So you think you can dance, Year One
11:25Matthijs en Valeska geven update na Ik Vertrek, óók over de spoorloos verdwenen kat
10:43Gaat Mercedes Salar dumpen in De Bondgenoten? 'Wacht maar gewoon af'
09:56Complimentenregen voor Roxeanne Hazes na dit optreden in Stars on Stage
09:26De TV van gisteren: kijkers zien Beau koeltjes afscheid nemen van RTL Tonight
Dune zou een ‘onverfilmbaar boek’ zijn. Toch slaagt Denis Villeneuve er behoorlijk goed in.
