TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Videoland kondigde de serie vrijdag aan.
Bijna dagelijks gaat het in het nieuws over vuurwerk en explosies. Journalist Danny Ghosen onderzoekt hoe vuurwerk zo snel deze negatieve ontwikkeling heeft doorgemaakt. Intimidatie en wraak is waar het vaak om draait.
Danny zoekt naar de mensen achter het illegale vuurwerk en gaat met ze in gesprek. Wie zijn de plaatsers van de Cobra-pakketjes en wie geeft de opdrachten om ze te maken?
Voor het eerst werkt Danny exclusief met Videoland samen om deze 'original' te maken. "De docuserie biedt een onthullend kijkje in een wereld waarin vuurwerk allang geen feestelijk karakter meer heeft, maar een groeiende maatschappelijke dreiging vormt. Videoland geeft mij volop de ruimte om diep door te dringen in deze gesloten wereld waar de meeste mensen geen toegang hebben. In deze serie heb ik meerdere jongeren gesproken, sommigen zelfs minderjarig, die al meerdere aanslagen op hun naam hebben staan. Het is schokkend hoe gemakkelijk ze zich laten verleiden om voor een paar honderd euro dit soort aanslagen te plegen", aldus de journalist zelf.
De driedelige documentaireserie Explosief Nederland is vanaf woensdag 11 december in zijn geheel te streamen bij Videoland.
Vandaag staat de laatste reeks zestiende finales van het WK voetbal op het programma. Argentinië is de grote blikvanger van de dag, maar ook Australië - Egypte en Colombia - Ghana kunnen zomaar spannende duels opleveren.
RTL 4 komt met opvallende tegenhanger van SBS6-hit The Tribute
08:27De TV van gisteren: Kijkers ruiken onraad bij Het Perfecte Plaatje
08:26Dit zijn de gasten van het laatste seizoen van Zomergasten
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, Unforgiven
06:00Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden