TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Netflix leek helemaal geen zin te hebben in de serie Dahmer - Monster: The Jeffrey Dahmer Story van Ryan Murphy. De streamingdienst gaf de serie een onmogelijke titel mee, maakte geen enkele reclame en gaf geen screeners vrij voor journalisten. Blijkbaar vond Netflix het beter dat Dahmer zo weinig mogelijk aandacht kreeg. Misschien omdat Netflix de serie te schokkend vindt? We weten het niet. Inmiddels is duidelijk dat het gebrek aan promotie geen enkele invloed heeft op de kijkcijfers. Dahmer stond bijna meteen na de release wereldwijd op de eerste plek van de best bekeken producties.
Die kijkers zien een goedgemaakte, geweldig geacteerde, gruwelijke serie. Jeffrey Dahmer vermoordde in dertien jaar tijd, vanaf de jaren zeventig, 17 (voornamelijk zwarte) mannen op vreselijke wijze. Hij martelde ze, experimenteerde met hun lichamen en at in sommige gevallen hun organen. En Ryan Murphy laat het allemaal zien in de serie.
Dahmer gaat de meeste gevallen naar een club en pikt daar een nietsvermoedende man op die denkt een leuke nacht tegemoet te gaan. Als kijker weet je wat er gaat gebeuren en dat maakt het moeilijk om te blijven kijken. Dahmer duwt lijken in een koffer, boort gaten in de hersenen van zijn slachtoffers en eet met smaak een lever op. Er komt geen einde aan. Wanneer een buurvrouw of Dahmer's oma klaagt over stank, ruik je als kijker de lijkenlucht bijna door je televisie heen. Brrr. En dan hebben we het nog niet eens over de blunderende politie die Dahmer verschillende malen veel eerder had kunnen oppakken. Iets wat het alleen nog maar ondraaglijker maakt.
Evan Peters speelt een geweldige rol als de monotoon pratende, emotieloze seriemoordenaar uit Milwalkee. Ook Richard Jenkins als vader Lionel is fantastisch en je ziet dat er zorg is besteed aan het uiterlijk van de serie. Maar of we deze serie echt nodig hadden om te weten wat een monsterlijke man Jeffrey Dahmer was? Nee.
3 van de 5 sterren
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Denise uit de Hanslers is 'Supergelukkig' maar niet iedereen lijkt haar te geloven
11:10Juliette van Ardenne terug bij GTST, maar niet als Rosie
11:00Dit programma vervangt Oh Oh Den Haag op SBS6
08:36Undercover in Nederland verhuist naar de maandagavond en is vanaf deze datum weer te zien
08:17Dit is de startdatum van Een Vergetelijk Mooie Reis met Paul de Leeuw