TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Het verhaal van Kurt (Tom Schilling) bestaat uit drie delen en begint al in 1937, wanneer Kurt samen met zijn vrijdenkende tante Elisabeth (Saskia Rosendahl) een rondleiding krijgt door een Museum in Dresden. Met die tante loopt het tragisch af en dat - samen met de gebeurtenissen in de Tweede Wereldoorlog- drukt een behoorlijk stempel op het leven van Kurt.
Enkele jaren later werkt hij als tiener in een fabriek waar hij borden beschildert om het communisme te verspreiden onder zijn Oost-Duitse medeburgers. Maar van een droomwereld is zeker geen sprake. Kurt heeft namelijk al snel in de gaten dat het communisme net zo weinig vreugde brengt als het nazi-gedachtengoed.
Het derde hoofdstuk speelt zich af als Kurt op de kunstacademie zit en verliefd wordt op Ellie (Paula Beer). Samen besluiten ze het deprimerende leven in Oost-Duitsland te ontvluchten. In West-Duitsland heeft Kurt ineens alle artistieke vrijheid waarnaar hij altijd verlangde, maar dat levert hem vooral gebrek aan inspiratie op. Hij moet helemaal opnieuw zijn weg zien te vinden in deze nieuwe wereld.
Don't Look Away (Duitse titel: Werk Ohne Autor) is de derde film van de Duitse regisseur Florian Henckel von Donnersmarck die veel indruk maakte met Das Leben der Anderen, waarvoor hij zelfs een Oscar voor Beste Buitenlandse film in ontvangst mocht nemen. Zijn Hollywood-debuut The Tourist, met Johhny Depp en Angelina Jolie in de hoofdrollen, werd iets minder goed ontvangen. Maar dat hield hem niet tegen en met succes: de drie uur durende film Never Look Away laat je alweer smachten naar meer van zijn hand. Bekijk 'm snel op Viaplay.
Partnerbijdrage
In een nieuwe aflevering van Kasteel Gekocht, Wat Nu? gaan de zes stellen verder met hun Franse avontuur, waarbij dromen en tegenslagen hand in hand gaan. Het wordt opnieuw duidelijk hoeveel er komt kijken bij het kopen van een kasteel.
Nicolette en Edson onthullen geheimen van de Eilandraad
10:15Rik van de Westelaken presenteerde bijna het Eurovisie Songfestival 2021: 'Ik was stand-in'
09:48Jean-Paul uit B&B Vol Liefde heeft toch nog de liefde gevonden
09:26Sinan Can komt met documentaire over man die meevocht in Oekraïne
08:55De TV van gisteren: Hoofdpiet roept de noodtoestand uit in Het Sinterklaasjournaal en kijkers zijn niet blij