TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met Disney+
Kijk hier Light & Magic op Disney+
Voor zijn film Star Wars had regisseur George Lucas in 1975 zulke grote ambities dat hij wist dat de special effects een hele nieuw aanpak nodig hadden. Samen met John Dykstra en een team van medewerkers begonnen ze in een leegstaand pakhuis met een special effects-studio die de voorloper was van Industrial Light & Magic, kortweg ILM. Dit gespecialiseerde bedrijf werd een begrip in Hollywood en verzorgde de special effects voor grote films als ET, The Abyss, de Indiana Jones-films, de Harry Potter-serie, Jurassic Park en Pirates of the Caribbean.
De zesdelige documentaireserie Light & Magic vertelt in vogelvlucht over het ontstaan van ILM en de meest tot de verbeelding sprekende projecten uit de 47-jarige geschiedenis van het bedrijf. De serie werd gemaakt door Lawrence Kasdan (schrijver van The Empire Strikes Back en Raiders of the Lost Ark) en zit barstensvol interviews met vermaarde regisseurs - zoals George Lucas, Steven Spielberg en James Cameron - en special effects-experts.
Disney+ zet op 27 juli alle zes delen van Light & Magic voor je klaar. De onderstaande trailer geeft een voorproefje met unieke beelden van de totstandkoming van de special effects voor de Star Wars-films.
Partnerbijdrage
Het aftellen is begonnen: Sleepers keert bijna terug en na die snoeiharde cliffhanger is de spanning groter dan ooit. Wat staat Martin Oudkerk te wachten in het nieuwe seizoen nu alle zekerheden zijn weggevaagd?
Vincent Visser genoot van korte terugkeer als Valentijn Sanders in GTST
10:22Cillian Murphy terug als Tommy Shelby: nieuwe Peaky Blinders-film in maart op Netflix
09:43Video: Jan Smit brengt duet met Paul de Leeuw alsnog uit na succesvolle Beste Zangers-optreden
09:04Jumbo Kerstreclame 2025: komt ene Roderick de kerst van Frank Lammers verstieren?
09:03Slecht nieuws van B&B Vol Liefde-eigenaar Bram: 'Lig op de intensive care'