TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met Disney+
Kijk hier Light & Magic op Disney+
Voor zijn film Star Wars had regisseur George Lucas in 1975 zulke grote ambities dat hij wist dat de special effects een hele nieuw aanpak nodig hadden. Samen met John Dykstra en een team van medewerkers begonnen ze in een leegstaand pakhuis met een special effects-studio die de voorloper was van Industrial Light & Magic, kortweg ILM. Dit gespecialiseerde bedrijf werd een begrip in Hollywood en verzorgde de special effects voor grote films als ET, The Abyss, de Indiana Jones-films, de Harry Potter-serie, Jurassic Park en Pirates of the Caribbean.
De zesdelige documentaireserie Light & Magic vertelt in vogelvlucht over het ontstaan van ILM en de meest tot de verbeelding sprekende projecten uit de 47-jarige geschiedenis van het bedrijf. De serie werd gemaakt door Lawrence Kasdan (schrijver van The Empire Strikes Back en Raiders of the Lost Ark) en zit barstensvol interviews met vermaarde regisseurs - zoals George Lucas, Steven Spielberg en James Cameron - en special effects-experts.
Disney+ zet op 27 juli alle zes delen van Light & Magic voor je klaar. De onderstaande trailer geeft een voorproefje met unieke beelden van de totstandkoming van de special effects voor de Star Wars-films.
Oos Kesbeke komt tot een pijnlijke conclusie: 'Zo mank als een kraai'
11:09Video: Daan Schuurmans weet wie de nieuwe Sinterklaas wordt: 'Wordt genieten'
10:07Yes! Er komt een tweede seizoen van de Netflix-serie De Eetclub
09:37Felix Meurders maakt comeback voor allerlaatste uitzending Kassa
08:46De TV van gisteren: Kijkers vol lof over Jutta Leerdam in Casa di Beau