TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met Disney+
Kijk hier Light & Magic op Disney+
Voor zijn film Star Wars had regisseur George Lucas in 1975 zulke grote ambities dat hij wist dat de special effects een hele nieuw aanpak nodig hadden. Samen met John Dykstra en een team van medewerkers begonnen ze in een leegstaand pakhuis met een special effects-studio die de voorloper was van Industrial Light & Magic, kortweg ILM. Dit gespecialiseerde bedrijf werd een begrip in Hollywood en verzorgde de special effects voor grote films als ET, The Abyss, de Indiana Jones-films, de Harry Potter-serie, Jurassic Park en Pirates of the Caribbean.
De zesdelige documentaireserie Light & Magic vertelt in vogelvlucht over het ontstaan van ILM en de meest tot de verbeelding sprekende projecten uit de 47-jarige geschiedenis van het bedrijf. De serie werd gemaakt door Lawrence Kasdan (schrijver van The Empire Strikes Back en Raiders of the Lost Ark) en zit barstensvol interviews met vermaarde regisseurs - zoals George Lucas, Steven Spielberg en James Cameron - en special effects-experts.
Disney+ zet op 27 juli alle zes delen van Light & Magic voor je klaar. De onderstaande trailer geeft een voorproefje met unieke beelden van de totstandkoming van de special effects voor de Star Wars-films.
Op deze datum keert de Oranjewinter terug op tv
13:56Zaterdag in The Tribute: Child of Destiny maakt indruk op Angela Groothuizen
13:20Deze programma's en films kijk je op tweede kerstdag 2025
13:06Kersverse First Dates-barman Jeremy is baan nu alweer kwijt: dit is zijn reactie
12:23Tina Nijkamp: 'Opstappen Renze Klamer is het failliet van RTL Tonight'