TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Miep werkte in het bedrijf van Otto Frank, de vader van Anne. En toen hij haar vroeg hem en zijn gezin te helpen onderduiken, aarzelde ze geen moment. Miep vertelde zelfs haar pleegouders niet over de onderduikers in het Achterhuis en zorgde er samen met haar man Jan (Joe Cole) voor dat de families Frank, Van Pels en Pfeffer te eten hadden.
Nadat de onderduikers n 1942 verraden en opgepakt waren, haalden Miep en helpster Bep Voskuijl het dagboek van Anne uit het huis en bewaarden het tot Otto Frank terugkeerde uit het concentratiekamp Auschwitz. Het dagboek zou een wereldwijde bestseller worden.
Miep Gies (1909 - 2010) wordt in de serie gespeeld door Bel Powley, Liev Schreiber speelt Otto Frank. De Nederlandse actrice Hanna van Vliet doet mee als verzetsstrijder Frieda Belifante.
De in Amsterdam en Praag opgenomen serie is vanaf 2 mei te zien op National Geographic en Disney+. Iedere week komen er twee nieuwe afleveringen online.
Jette van der Meij voelt 'vrijheid' na exit GTST: 'Ik heb het met hart en ziel gedaan'
10:47Danielle van Grondelle geeft update na dubbele botbreuk in De Verraders
10:00Dit zijn de 5 best bekeken Blind Auditions van The Voice of Holland 2026
09:28Georgina Verbaan en nog meer bekende namen voegen zich bij cast Dag & Nacht
08:33Met deze BN'ers start Johnny de Mol zijn nieuwe tv-quiz Pokerface