TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Miep werkte in het bedrijf van Otto Frank, de vader van Anne. En toen hij haar vroeg hem en zijn gezin te helpen onderduiken, aarzelde ze geen moment. Miep vertelde zelfs haar pleegouders niet over de onderduikers in het Achterhuis en zorgde er samen met haar man Jan (Joe Cole) voor dat de families Frank, Van Pels en Pfeffer te eten hadden.
Nadat de onderduikers n 1942 verraden en opgepakt waren, haalden Miep en helpster Bep Voskuijl het dagboek van Anne uit het huis en bewaarden het tot Otto Frank terugkeerde uit het concentratiekamp Auschwitz. Het dagboek zou een wereldwijde bestseller worden.
Miep Gies (1909 - 2010) wordt in de serie gespeeld door Bel Powley, Liev Schreiber speelt Otto Frank. De Nederlandse actrice Hanna van Vliet doet mee als verzetsstrijder Frieda Belifante.
De in Amsterdam en Praag opgenomen serie is vanaf 2 mei te zien op National Geographic en Disney+. Iedere week komen er twee nieuwe afleveringen online.
Hinke en Giovanni delen groot nieuws vlak voor start nieuw seizoen MAFS
13:27Regisseur Het Perfecte Plaatje spaart RTL Tonight niet na grote blunder
10:40Van Groningen naar Colombia: Ewout Genemans werkt aan nieuw tv-project
10:16Nog in de stemming? Op deze datum zie je The Passion Hemelvaart
09:42Video: Reis van Erica Terpstra voor nieuwe aflevering(en) staat gepland