TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Johnson (gespeeld door Jude Akuwudike) is in eerste instantie te zien in een flashback als hij werkt voor de Duke en Duchess of Windsor, oftewel Edward VIII en Wallis Simpson. Hij werkt voor het stel wanneer Edward gouverneur wordt op de Bahama's in jaren veertig. Edward neemt hem vervolgens aan als zijn persoonlijke bediende en zo gaat Johnson op zijn zestiende met het stel mee naar Parijs om daarna dertig jaar niet meer van hun zijde te wijken. Wat we in The Crown zien, is helemaal waar.
Nadat Edward stierf in 1972 en Johnson's eigen vrouw een jaar later overleed, vroeg hij Wallis Simpson of hij iedere dag om 4 uur naar huis mocht om voor zijn vier kinderen te zorgen. Simpson weigerde en Johnson nam daarop ontslag. Daarna is er niet veel bekend over zijn werkende leven, maar waarschijnlijk was hij in dienst van Lady Glover, een vriendin van Margaret Thatcher.
In The Crown zien we Johnson terug wanneer hij in 1979 op een feestje in hotel The Ritz drankjes serveert en de nieuwe eigenaar, de Egyptische miljardair Mohamed Al-Fayed, wil dat hij vertrekt omdat hij zwart is. Wanneer zoon Dodi hem vertelt dat Johnson jaren voor de Windsors werkte, vraag Al-Fayed hem te leren een Engelse gentleman te worden. Daarop ontwikkelen de twee een mooie vriendschap die duurt tot de dood van Johnson in 1990.
Partnerbijdrage
Tranen om bijzondere versie Heb je even voor mij in The Winner Takes it All
08:39De TV van gisteren: The Winner Takes it All verslaat Pandora, maar kritiek op 'ongeloofwaardige' jury groeit
06:47Vanavond op TV: Ruben langs de Zuid-Chinese Zee, The floor, The Back-Up Plan
23:59Kijk vanavond naar de herhaling van de Golden Globes 2026 op FilmBox
11:09Van wintersport naar zon, maar zonder vetpot: dit verdiende Denise aan De Hanslers-serie