TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Het begin van de film laat goed zien hoe normaal het leven van Yusra en Sara (gespeeld door Nathalie and Manal Issa die ook zussen zijn) is voordat de bommen vallen. Ze dansen in een bar en zwemmen in een zwembad. Totdat het leven in Damascus ondraaglijk wordt en de zussen besluiten samen met hun neef te vluchten naar Duitsland. Net als zoveel vluchtelingen wagen ze de oversteek naar Europa in een rubberbootje.
Het wordt allemaal nog erger wanneer halverwege de motor ermee ophoudt. Ten einde raad besluiten de zussen het bootje dan maar zwemmend voor te trekken. Het helpt daarbij dat de zussen hun hele leven zwemtraining kregen van hun vader en Yusra voor Syrië zelfs meedeed aan het WK Zwemmen met als grote droom naar de Olympische Spelen gaan.
Hoe het afloopt en of Yusra werkelijke de Spelen haalde, kun je zien in The Swimmers waarin de muziek van Sia een grote rol speelt. En pak de zakdoeken er maar bij want het is huilen geblazen.
Partnerbijdrage
Humberto Tan trekt met BN'ers en zijn fotocamera de wereld over
12:11Video: Victor Vlam wil kofferboy in Miljoenenjacht worden
10:54Terugkijken: Floor Jansen in duet met Douwe Bob bij Beste Zangers
10:31Drama en tranen in Het Zwaard van Damocles: 'Vieze spelletjes worden gespeeld'
09:38Dit programma vervangt Miljoenenjacht vanaf komende zondag op SBS6