Streaming
Turbo Review: de fantasyserie Lockwood & Co. op Netflix
Irma Tomas
  ·    ·  
LAATSTE UPDATE: 01-02-23 13:54

Het verhaal
De serie speelt zich af in Groot-Brittannië dat al s50 jaar geteisterd wordt door een epidemie van kwade geesten die nogal van moorden houden. De enige mensen die ze kunnen zien en ze dus onschadelijk maken, zijn kinderen. En dat is bepaald geen ongevaarlijk werk.
In de eerste aflevering maken we kennis met de zestienjarige Lucy die een zogenaamde 'listener' is, iemand die geesten kan horen en daar is ze heel goed in. Ze heeft een nogal beroerde jeugd achter de rug heeft en vertrekt van uit haar geboortedorp naar Londen. Alleen wil geen geestenbestrijdingsbedrijf gerund door volwassenen haar aannemen. En dus komt ze terecht bij Lockwood & Co dat wordt gerund door Anthony Lockwood, een jongen van zeventien en zijn maatje, onderzoeker George. Samen gaan ze de avonturen tegemoet.
Conclusie
Netflix grossiert in series over en met tieners en meestal komen er ook nog geesten en demonen in voor. In de meeste gevallen gaat het om dertien in een dozijn-series maar Lockwood & Co is een klasse beter dan de rest. De serie naar de boeken van Jonathan Stroud is een schot in de roos. Een soort Ghostbusters meets Harry Potter. Lockwood & Co. is heel vermakelijk, er is actie, zwaardgevechten, de personages zijn grappig en de special effects zien er goed uit. Deze serie is niet alleen leuk voor kinderen maar ook voor volwassenen.
Score
4 van de 5 sterren
Wat je verder niet mag missen
Alle tips
Beau van Erven Dorens trapt weer af met een nieuw seizoen van Beau
Vandaag start het nieuwe seizoen van de talkshowreeks van Beau van Erven Dorens. Nu Eva Jinek zwanger is kan het zomaar zijn dat hij ook na zijn reguliere reeks nog het hoofd van de RTL-talkshowtafel is.Laatste nieuws van TVgids.nl
Meer nieuws 11:00MAFS-seksuoloog Eveline Stallaart blij verrast door seksuele kennis van zoon (8)
10:05De hoogtepunten van publieksfavoriet Ali in Big Brother
10:00Monic Hendrickx vertelt waarom je de SF-reeks Arcadia niet mag missen: 'Echt prachtig geworden'
10:00Maarten Heijmans over zijn rol in Arcadia: 'Je moet voortdurend op je hoede zijn'
09:15Freek Vonk jaagt The Green Planet-kijkers weg: 'Niet om aan te horen'