TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
De serie speelt zich af in Groot-Brittannië dat al s50 jaar geteisterd wordt door een epidemie van kwade geesten die nogal van moorden houden. De enige mensen die ze kunnen zien en ze dus onschadelijk maken, zijn kinderen. En dat is bepaald geen ongevaarlijk werk.
In de eerste aflevering maken we kennis met de zestienjarige Lucy die een zogenaamde 'listener' is, iemand die geesten kan horen en daar is ze heel goed in. Ze heeft een nogal beroerde jeugd achter de rug heeft en vertrekt van uit haar geboortedorp naar Londen. Alleen wil geen geestenbestrijdingsbedrijf gerund door volwassenen haar aannemen. En dus komt ze terecht bij Lockwood & Co dat wordt gerund door Anthony Lockwood, een jongen van zeventien en zijn maatje, onderzoeker George. Samen gaan ze de avonturen tegemoet.
Netflix grossiert in series over en met tieners en meestal komen er ook nog geesten en demonen in voor. In de meeste gevallen gaat het om dertien in een dozijn-series maar Lockwood & Co is een klasse beter dan de rest. De serie naar de boeken van Jonathan Stroud is een schot in de roos. Een soort Ghostbusters meets Harry Potter. Lockwood & Co. is heel vermakelijk, er is actie, zwaardgevechten, de personages zijn grappig en de special effects zien er goed uit. Deze serie is niet alleen leuk voor kinderen maar ook voor volwassenen.
4 van de 5 sterren
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
De TV van gisteren: Amerikafilmpjes Raymond Mens bejubeld door de kijker
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Huizenruilers, Kingdom of Heaven
11:48Hélène Hendriks onthult: 'Deze gast maakt binnenkort debuut bij Vandaag inside'
11:38GTST strikt acteur Tarikh Janssen als mysterieuze nieuwkomer Rex Martin
10:21Jeremy Clarkson (66) luidt noodklok na kankerdiagnose: 'Mannen, laat je nakijken'