TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
De serie speelt zich af in Groot-Brittannië dat al s50 jaar geteisterd wordt door een epidemie van kwade geesten die nogal van moorden houden. De enige mensen die ze kunnen zien en ze dus onschadelijk maken, zijn kinderen. En dat is bepaald geen ongevaarlijk werk.
In de eerste aflevering maken we kennis met de zestienjarige Lucy die een zogenaamde 'listener' is, iemand die geesten kan horen en daar is ze heel goed in. Ze heeft een nogal beroerde jeugd achter de rug heeft en vertrekt van uit haar geboortedorp naar Londen. Alleen wil geen geestenbestrijdingsbedrijf gerund door volwassenen haar aannemen. En dus komt ze terecht bij Lockwood & Co dat wordt gerund door Anthony Lockwood, een jongen van zeventien en zijn maatje, onderzoeker George. Samen gaan ze de avonturen tegemoet.
Netflix grossiert in series over en met tieners en meestal komen er ook nog geesten en demonen in voor. In de meeste gevallen gaat het om dertien in een dozijn-series maar Lockwood & Co is een klasse beter dan de rest. De serie naar de boeken van Jonathan Stroud is een schot in de roos. Een soort Ghostbusters meets Harry Potter. Lockwood & Co. is heel vermakelijk, er is actie, zwaardgevechten, de personages zijn grappig en de special effects zien er goed uit. Deze serie is niet alleen leuk voor kinderen maar ook voor volwassenen.
4 van de 5 sterren
Johan Derksen keek 'met een brok in de keel' naar The Voice of Holland
13:24Zien: Bram Krikke maakt parodie op iconische tv-reclame
13:04'Winter Vol Liefde-Robin is getrouwd'
11:44Johan Derksen kraakt Leonie ter Braak: 'Ze doet het nóg slechter dan Beau en Humberto bij RTL Tonight'
11:42SBS6 komt met nieuw programma: The Moneymakers