TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Marc De Vuyst (Tijmen Govaerts) en zijn beste vriend Franky Verhellen (Aimé Claeys) melden zich begin jaren tachtig als jonge, naïeve Vlamingen bij de Belgische Rijkswacht in de hoop op een mooie carrière met het nodige avontuur. In plaats daarvan belanden ze in een zwaar corrupte organisatie vol rotte appels die ze met huid en haar vermorzelt. Beiden krijgen te maken met de Bende van Nijvel, een groep criminelen die in een paar jaar tijd 28 dodelijke slachtoffers en onnoemlijk veel gewonden maakte bij overvallen.
Vicky (Mona Mina Leon), de zus van Franky bevindt zich intussen als linkse student aan de andere kant van het politieke spectrum. Maar ook zij wordt, net als heel België, hard getroffen door wreedheid van de bende.
Je kunt je bijna niet voorstellen dat alle historische gebeurtenissen in 1985 waargebeurd zijn, maar aan het einde van iedere aflevering wordt dankzij echte (nieuws)beelden of teksten duidelijk dat het allemaal echt is gebeurd. Dat corrupte rijkswachten moordaanslagen op hun eigen mensen pleegden bijvoorbeeld. En dat de minister van defensie er een eigen nazistische knokploeg op nahield. En na al die jaren is nog steeds niet duidelijk wie er achter de Bende van Nijvel zat.
De serie maakte duidelijk dat dat een enorm litteken op de Belgische ziel is. Er wordt goed geacteerd, maar soms gaat het script een beetje kort door de bocht. Zo maken de hoofdpersonages wel heel snel carrière en ook het einde had iets subtieler gekund. Dat neemt niet weg dat 1985 zeer de moeite waard is.
Finale De Slimste Mens krijgt bijzonder tintje door eerbetoon aan Paulien Cornelisse
19:16De Bondgenoten-kijkers hadden gelijk: Anouk keert inderdaad terug
15:04Hannah Hoekstra speelt de hoofdrol in boekverfilming De Camino
14:05Niet Angela, maar deze deelnemer zou De Bondgenoten moeten verlaten
13:21De startdatum van Flikken Maastricht seizoen 21 is bekend