TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De Joodse Léon Wesly was vier jaar oud toen de Duitse bezetter hem in 1944 oppakte op zijn onderduikadres in het Limburgse Voerendaal en op transport zette naar vernietigingskamp Auschwitz. De gebeurtenis drukt nog altijd een stempel op het dagelijks leven van zijn familie en vooral dat van zijn oudere zus Leni, die als zevenjarige getuige was van het wegvoeren van Léon.
"Dat schreeuwen van broertje, dat hoor ik nog altijd", vertelt Leni in de documentaire Broertje Is Verdwaald. Filmmaker Bart Hölscher (Het Zijn Maar Duitsers) werkte vijf jaar aan dit project, dat de langdurige trauma's van oorlog en vervolging onderzoekt. De getuigenissen van Leni en speculaties over wat er Léon is gebeurd komen tot leven in een combinatie van archiefbeelden en animaties.
Vanavond staat er een absolute kraker op het programma van het WK voetbal 2026. Portugal en Spanje treffen elkaar in de achtste finales, terwijl later in de nacht ook gastland Verenigde Staten weer in actie komt tegen België.
Partnerbijdrage
Peter Faber na ziekenhuisopname: 'Artsen zijn positief'
10:40Slecht nieuws voor fans: comeback Ook Dat Nog! blijft beperkt tot één seizoen
09:22Video: Oud-deelnemers B&B Vol Liefde reageren op de nieuwe kandidaten
09:16Schema kwartfinales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
08:49Dit programma vervangt Huizenruilers op RTL 4