TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De Joodse Léon Wesly was vier jaar oud toen de Duitse bezetter hem in 1944 oppakte op zijn onderduikadres in het Limburgse Voerendaal en op transport zette naar vernietigingskamp Auschwitz. De gebeurtenis drukt nog altijd een stempel op het dagelijks leven van zijn familie en vooral dat van zijn oudere zus Leni, die als zevenjarige getuige was van het wegvoeren van Léon.
"Dat schreeuwen van broertje, dat hoor ik nog altijd", vertelt Leni in de documentaire Broertje Is Verdwaald. Filmmaker Bart Hölscher (Het Zijn Maar Duitsers) werkte vijf jaar aan dit project, dat de langdurige trauma's van oorlog en vervolging onderzoekt. De getuigenissen van Leni en speculaties over wat er Léon is gebeurd komen tot leven in een combinatie van archiefbeelden en animaties.
De groepsfase van het WK voetbal nadert zijn ontknoping. Vandaag vallen de beslissingen in de groepen D, E en F, met onder meer Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten in actie.
Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
13:44Joop van den Ende geëerd met de Gouden Televizier Oeuvre-Ring
13:25Marieke Elsinga ramde lantaarnpaal nadat ze in slaap viel achter het stuur
11:31Tygo Gernandt komt met nieuwe reportageserie
10:26De eerste beelden van de veelbelovende Nederlandse dramaserie BASTA zijn er eindelijk!