TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Amsterdam 1983, De Platoschool werd opgericht door ouders die verlangden naar spirituele eenheid. Ze wilden dat doorgeven aan hun kinderen, zodat die zouden opgroeien tot bijzondere mensen met een hoger bewustzijn. Zo ook de ouders van Yara Hannema, documentairemaker van deze 2Doc.
Hannema's ouders leerden elkaar kennen in een meditatiecentrum in de newagetijd. Ook zij wilden het beste voor hun kinderen. En zo kwam Hannema niet op de openbare school om de hoek, maar op de 22 kilometer verder gelegen Platoschool.
Dertien jaar na de oprichting komt de school in opspraak. Leerkrachten worden aangeklaagd voor mishandeling van leerlingen. De jeugd- en zedenpolitie doet onderzoek. In 2002 moet de school sluiten. Hannema wil weten wat er misging met de idealen.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur