TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Voor De Presidentsdochter en de Rijkste Vrijgeboren Vrouw kreeg filmmaker Mildred Roethof de Cindy Kersebornpenning, een prijs voor het tonen van kleur in de media. De documentaire is een portret van schrijver Cynthia McLeod, die in Suriname en Nederland aandacht vraagt voor het slavernijverleden en Elisabeth Samson daarbij als voorbeeld gebruikt om mythen en stereotypen te ontkrachten.
McLeod is de dochter van Johan Ferrier, de eerste president van het onafhankelijke Suriname, en schreef na vijf jaar historisch onderzoek het boek De Vrije Negerin Elisabeth, Gevangene van Kleur over het leven van Elisabeth Samson. Deze dochter van een tot slaaf gemaakte vrouw werkte zich op tot miljonair en trouwde in 1767 als eerste zwarte Surinaamse met een witte man.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
De serie van Yousef Gnaoui en Pepijn Lanen maakt op deze datum zijn opwachting op tv
08:46Er komt dus sowieso nog een seizoen van Familie Gillis: Massa Is Kassa
08:30De TV van gisteren: Winter Vol Liefde-kijkers willen niet dat Raoul vertrekt bij Claudia
07:00Programma Olympische Winterspelen woensdag 11 februari
06:47Vanavond op TV: Olympische Winterspelen, De Bogaartjes, Men in Black II