TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
"Ik zit lekker thuis. Veilig op mijn bed, heerlijk." Dat zegt Lous, de kleurrijke moeder van filmmaker Oeke Hoogendijk in 2Doc: Housewitz. Lous heeft haar huis al ruim dertig jaar niet meer verlaten. Die hang naar veiligheid komt door de oorlog. Als Joods meisje kwam ze terecht in Westerbork en later Theresienstadt. Haar vader en broer vonden de dood in Auschwitz. De herinneringen aan het kamp zijn nog altijd sterk bij Lous.
Hoogendijk wilde Lous en haar leven in huis graag laten zien. Het maken van de documentaire duurde uiteindelijk vijftien jaar. De regisseur filmde haar moeder - op haar verzoek - grotendeels via webcams. "Het is een beetje een natuurfilm geworden zo: je weet niet wat er gaat gebeuren", zei Hoogendijk erover in De Volkskrant.
Vandaag belooft een fraaie voetbalavond te worden op het WK voetbal. Met Spanje, Portugal en Zwitserland op het programma én de clash tussen Cristiano Ronaldo en Luka Modric is er genoeg om naar uit te kijken.
Komende week in GTST: Zinderende zomercliffs en de huiveringwekkende housewarming
19:27De streamingtip van de week: Enola Holmes 3 op Netflix
19:05Videoland neemt Nederlandse tak van Viaplay over
14:25Nieuw seizoen Ontvoerd is vanaf deze datum te zien
13:30Mi Dushi: Wat is dan liefde? met Wilfred Genee begint een week eerder dan gepland