TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In het tweeluik Anita in de Missie haalt Anita Witzier de verhalen op van de Witte Zusters; missiezusters van Onze Lieve Vrouwen in Afrika, herkenbaar aan hun witte habijten.
Tot ver in de twintigste eeuw waren De Witte Zusters actief in Afrika, maar daarna werd hun werk overgenomen door Afrikaanse zusters. De laatste Witte Zuster vertrok in 2020 uit Tanzania. Nu wonen ze allen hoogbejaard in het zusterhuis in Boxtel.
Afgelopen jaar moesten de zusters afscheid nemen van elf collega's. In Nederland leven er nog achttien. Witzier had dus niet veel later moeten komen. De verhalen van de zusters die als jong meisje vol idealen naar Afrika vertrokken, zijn stuk voor stuk fascinerend, zoals die van de negentigjarige zuster Riet. Zij hielp als verpleegster tijdens het schrikbewind van Idi Amin.
Au! IJshockey-scheidsrechter krijgt keihard een puck in zijn ribben (video)
11:43Dit zijn de deelnemers van De Verraders 2026
11:26Welk programma vervangt Postcode Loterij In de Ring op SBS6?
11:24Komt er nog een nieuw seizoen van De Frogers: Groeten Uit...?
09:34Dit vinden kijkers van de spraakmakende docu Ferry Lost