TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In het tweeluik Anita in de Missie haalt Anita Witzier de verhalen op van de Witte Zusters; missiezusters van Onze Lieve Vrouwen in Afrika, herkenbaar aan hun witte habijten.
Tot ver in de twintigste eeuw waren De Witte Zusters actief in Afrika, maar daarna werd hun werk overgenomen door Afrikaanse zusters. De laatste Witte Zuster vertrok in 2020 uit Tanzania. Nu wonen ze allen hoogbejaard in het zusterhuis in Boxtel.
Afgelopen jaar moesten de zusters afscheid nemen van elf collega's. In Nederland leven er nog achttien. Witzier had dus niet veel later moeten komen. De verhalen van de zusters die als jong meisje vol idealen naar Afrika vertrokken, zijn stuk voor stuk fascinerend, zoals die van de negentigjarige zuster Riet. Zij hielp als verpleegster tijdens het schrikbewind van Idi Amin.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Muziekfeest op het plein valt in het water op zomerse vrijdag
08:25B&B vol liefde-ster Timothy bijt van zich af na aantijgingen over strafblad
08:15Marco Schuitmaker in alle stilte bezig met eigen realitysoap: ‘We hebben al veel gefilmd’
08:06Tina Nijkamp doet teleurstellende ontdekking over The masked singer: ‘Helaas!’
08:00Noa Zwan verklapt afloop GTST-zomercliff met backstage selfie