TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
In het tweeluik Anita in de Missie haalt Anita Witzier de verhalen op van de Witte Zusters; missiezusters van Onze Lieve Vrouwen in Afrika, herkenbaar aan hun witte habijten.
Tot ver in de twintigste eeuw waren De Witte Zusters actief in Afrika, maar daarna werd hun werk overgenomen door Afrikaanse zusters. De laatste Witte Zuster vertrok in 2020 uit Tanzania. Nu wonen ze allen hoogbejaard in het zusterhuis in Boxtel.
Afgelopen jaar moesten de zusters afscheid nemen van elf collega's. In Nederland leven er nog achttien. Witzier had dus niet veel later moeten komen. De verhalen van de zusters die als jong meisje vol idealen naar Afrika vertrokken, zijn stuk voor stuk fascinerend, zoals die van de negentigjarige zuster Riet. Zij hielp als verpleegster tijdens het schrikbewind van Idi Amin.
Bente krijgt lovende reacties op deelname Beste zangers: 'Het helpt heel veel mensen'
08:23Cherry-Ann Person baalt van castwissels Real housewives of Amsterdam: 'Altijd jammer'
08:00Het vijfde seizoen van Special Forces VIPS stream je nu bij Videoland: 'Nog heftiger dan voorgaande jaren'
08:00De staf van Special Forces VIPS over het vijfde seizoen: 'We hopen dat kijkers geïnspireerd raken'
06:47Vanavond op TV: Het MAX Orkest, Miljoenenjacht, The Dukes of Hazzard