TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Na Limburg is Elise Schaap in deze tweede aflevering van Bla Bla Bla met Schaap in Volendam, een dorp met een kenmerkend eigen dialect. ‘Kladdegat’ (smeerpoets), ‘kakooien’ (stukmaken van ijs op de sloot) en ‘bedakke’ (pech hebben) zijn typisch Volendamse woorden. Simon Keizer daagt Schaap uit om het accent onder de knie te krijgen.
Na een paar dagen oefenen gaat ze undercover en probeert ze dorpsbewoners ervan te overtuigen dat ze geen ‘jas’ is, de Volendamse benaming voor een buitenstaander. Deze term vindt zijn oorsprong in de klederdracht: de jas was geen onderdeel van de oorspronkelijke Volendammer klederdracht, dus wie een jas droeg was een vreemdeling. In een dorp waar veel mensen elkaar kennen, wordt dat nog een hele klus voor de actrice.
Deze aflevering van Bla Bla Bla met Schaap is op vrijdag 28 juli om 20:30 uur te zien op RTL4.
Partnerbijdrage
De feestdagen worden dit jaar extra bijzonder op BBC NL. Met nieuwe kerstspecials van Death in Paradise, Beyond Paradise en Call the Midwife staat de zender garant voor spanning, warmte en ontroering.
Meer bezuinigingen bij Omroep MAX: deze tv-programma’s zijn de dupe
13:57Startdatum van nieuw seizoen Urk! bekend
13:20Tunnelvisie met Thomas: Nathan Rutjes is de Mol en dit zijn alle hints
13:12RTL komt met serie over snelweg A4
12:47Toiletjuffrouw Joke uit Oh Oh Den Haag bij Shownieuws: 'Die met die grote ballen'