TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Na Limburg is Elise Schaap in deze tweede aflevering van Bla Bla Bla met Schaap in Volendam, een dorp met een kenmerkend eigen dialect. ‘Kladdegat’ (smeerpoets), ‘kakooien’ (stukmaken van ijs op de sloot) en ‘bedakke’ (pech hebben) zijn typisch Volendamse woorden. Simon Keizer daagt Schaap uit om het accent onder de knie te krijgen.
Na een paar dagen oefenen gaat ze undercover en probeert ze dorpsbewoners ervan te overtuigen dat ze geen ‘jas’ is, de Volendamse benaming voor een buitenstaander. Deze term vindt zijn oorsprong in de klederdracht: de jas was geen onderdeel van de oorspronkelijke Volendammer klederdracht, dus wie een jas droeg was een vreemdeling. In een dorp waar veel mensen elkaar kennen, wordt dat nog een hele klus voor de actrice.
Deze aflevering van Bla Bla Bla met Schaap is op vrijdag 28 juli om 20:30 uur te zien op RTL4.
Partnerbijdrage
Een heel goed begin van je weekend, want het allernieuwste seizoen van Sleepers staat vanaf vandaag in zijn geheel op Videoland!
De TV van gisteren: kijkers zien emotionele halve finale Het Perfecte Plaatje
06:47Vanavond op TV: 2 voor 12, The masked singer, Bohemian Rhapsody
06:00Advent dag 12 | De drie leukste feestdagenspecials van 2025
19:26Jamai Loman en Buddy Vedder presenteren nieuwe RTL-show The House of Hide and Seek
15:34RTL Nieuws-presentator Antoin Peeters verklaart afwezigheid op tv