TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Deze Blauw Bloed blikt terug op Prinsjesdag. Prinses Ariane gaf voor het eerst acte de présence. En wie had wat aan? Daarnaast besteedt Tirza van der Graaf aandacht aan de monarchie van Italië, in de periode voordat het een republiek werd.
Dat koningshuis gaat terug tot Victor Emanuel II (1861-1878). De langst regerende was koning Emanuel III. In zijn regeerperiode van 46 jaar zaten zowel de Eerste als de Tweede Wereldoorlog. Hij werd om zijn pro-fascistische houding bekritiseerd.
Umberto II nam daarom in mei 1946 de troon over. Vlak daarna werd onder de Italiaanse bevolking een referendum gehouden. Met net iets meer stemmen - 54 procent - won de republiek het van de monarchie. Na 34 dagen regeren vertrok koning Umberto in ballingschap naar Portugal.
Deze aflevering van Blauw Bloed is op zaterdag 27 september 2025 om 20:05 uur te zien bij EO op NPO 2.
Partnerbijdrage
Tony en Dere en de daklozenruzie in Urk!
06:47Vanavond op TV: Blauw bloed, Let's play ball, Ice Age: Collision Course
21:46Zorgen bij de familie Jelies: Dochter Albertine moet onder het mes
20:37Spanning in Meerdijk: nieuwe trailer hint op kus, conflict en comeback
19:25Alles over de Gouden Televizier-Ring verkiezing 2025