TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Met de jonge ondernemer Lex Hoefsloot sluit College Tour het seizoen af. In 2016 startte Hoefsloot samen met vier oud-studenten van de TU Eindhoven het bedrijf Lightyear. Inmiddels is het een miljoenenbedrijf.
Lightyear ontwikkelt elektrische auto's met zonnepanelen. Doel is elektrische auto's laten rijden zonder het gebruik van laadpalen en het liefst internationaal. Als studenten reden de oprichters al dwars door Australië in een zelfgebouwde zonnewagen. Het team won in totaal vier keer de Solar Challenge.
Als kind had Lex Hoefsloot al de wens iets aan klimaatverandering te doen. Lex Hoefsloot, nu 31 jaar, noemt zichzelf eerder een pionier dan ondernemer. Als de missie met zonne-auto's gelukt is, zegt hij op zoek te willen naar een ander wereldprobleem.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Een jaar in vogelvlucht, Sing with me, Need for Speed
22:29Dit is de winnaar van De Slimste Mens 2026
21:59Dit is de grote winnaar van de eerste editie van Got Talent 2026
20:05Margôt Ros is Scrooge in het jaarlijkse kerstspektakel
17:04Ex on the Beach-ster Charlotte Fix is zwanger