TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Wanneer wordt een opvoeding in een geïsoleerde subcultuur manipulatie, indoctrinatie of zelfs machtsmisbruik? Dat en meer wordt duidelijk in de laatste aflevering van De 10 Geboden.
Anneloes groeide op binnen de Gereformeerde Gemeenten, een gesloten religieuze subcultuur met strenge leefregels. 25 jaar geleden deed ze aangifte van seksueel misbruik door mensen in haar familie, maar de daders werden vrijgesproken.
Anneloes liep daarna mentaal vast en kwam terecht in het circuit van de psychiatrische hulpverlening. Toen ze vanwege een delict werd onderzocht in het Pieter Baan Centrum stelde men vast dat ze was opgegroeid in een extreem ongezond gezinssysteem. Nu is het 25 jaar later en blikt Anneloes met de betrokkenen van toen terug op haar gekreukte leven.
De slotaflevering van De 10 Geboden is op maandag 31 maart 2025 om 22:20 uur te zien op NPO 2.
De TV van gisteren: Wie is de Mol? scoort met unieke opdracht
11:59Kijkcijfers: Heel Holland bakt elke dag valt nog altijd niet in de smaak
11:35Smart-bestuurder die werd aangereden door Máxima herkent zich niet in Videoland-serie
10:43Gerard Joling (65) op de vuist tijdens optreden na bierdouche
10:23Josje Huisman kreeg cultuurshock door deelname The bicycle race: 'Rollercoaster'