TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Adriaen van Ostade (1610-1685) stond bij leven al bekend als de schilder van de armen. Geen onterechte bijnaam, want de in Haarlem geboren kunstenaar had een fascinatie voor de onderlaag van de samenleving.
Het waren geen sombere werken: Van Ostade vereeuwigde ze geregeld vrolijk dansend en feestend. Na 1640 ontwikkelde hij een uitgesproken talent voor sfeer, compositie en detail. Zo ook in het naamloze doek dat de deelnemers aan De Gezonken Meesters moeten reproduceren.
Al wat ze hebben is een beknopte veilingomschrijving uit 1771: "een Man zittende aan een Tafel met een Tapyt overdekt, en waarop eenige Boeken en Prenten liggen; aan den Muur hangt een Kaart van Europa." Verder is het werk volgens de veilingmeester 'ongemeen uitvoerig' geschilderd.
De Gezonken Meesters is elke zondagavond om 20:25 uur te zien op NPO1.
Sandra uit Married at First Sight 2026 wist van tevoren al wie haar match was: 'Ben gaan googelen'
13:24Anouk briest in De Bondgenoten: 'Ik haat dat wijf'
12:00Dit zie je met Koningsdag 2026 op tv
11:31Nieuw seizoen van Love Island wordt VIP-editie
10:31Pauw & De Wit gemist? Angela de Jong houdt wrange smaak over Marco Borsato