TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Adriaen van Ostade (1610-1685) stond bij leven al bekend als de schilder van de armen. Geen onterechte bijnaam, want de in Haarlem geboren kunstenaar had een fascinatie voor de onderlaag van de samenleving.
Het waren geen sombere werken: Van Ostade vereeuwigde ze geregeld vrolijk dansend en feestend. Na 1640 ontwikkelde hij een uitgesproken talent voor sfeer, compositie en detail. Zo ook in het naamloze doek dat de deelnemers aan De Gezonken Meesters moeten reproduceren.
Al wat ze hebben is een beknopte veilingomschrijving uit 1771: "een Man zittende aan een Tafel met een Tapyt overdekt, en waarop eenige Boeken en Prenten liggen; aan den Muur hangt een Kaart van Europa." Verder is het werk volgens de veilingmeester 'ongemeen uitvoerig' geschilderd.
De Gezonken Meesters is elke zondagavond om 20:25 uur te zien op NPO1.
B&B vol liefde-veteraan Eveline deelt gouden tips voor nieuwe deelnemers
09:10De TV van gisteren: RTL 4 weerloos met herhalingen Ruben Nicolai
06:47Vanavond op TV: North Sea Jazz, De erfgenaam, Monster Trucks
12:54Janine Abbring blikt terug op Zomergasten: 'Dat werd een stroef gesprek'
12:07Cast Flikken Rotterdam eert Cees Geel in rouwadvertentie: 'Dankbaar voor alles wat hij voor de serie heeft betekend'