TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Adriaen van Ostade (1610-1685) stond bij leven al bekend als de schilder van de armen. Geen onterechte bijnaam, want de in Haarlem geboren kunstenaar had een fascinatie voor de onderlaag van de samenleving.
Het waren geen sombere werken: Van Ostade vereeuwigde ze geregeld vrolijk dansend en feestend. Na 1640 ontwikkelde hij een uitgesproken talent voor sfeer, compositie en detail. Zo ook in het naamloze doek dat de deelnemers aan De Gezonken Meesters moeten reproduceren.
Al wat ze hebben is een beknopte veilingomschrijving uit 1771: "een Man zittende aan een Tafel met een Tapyt overdekt, en waarop eenige Boeken en Prenten liggen; aan den Muur hangt een Kaart van Europa." Verder is het werk volgens de veilingmeester 'ongemeen uitvoerig' geschilderd.
De Gezonken Meesters is elke zondagavond om 20:25 uur te zien op NPO1.
Sosha Duysker heeft zin in de 4Daagse: 'Het is bijna een kruistocht in afritsbroek'
09:53Wanneer is de reallifesoap van Wolter Kroes op tv te zien?
08:44Kijkers balen van de nieuwe uitzendtijd van B&B Vol Liefde
08:06De TV van gisteren: B&B Vol Liefde-Paul verovert de harten van kijkers
06:47Vanavond op TV: Het gevoel van de Vierdaagse, B&B vol liefde, The Hangover Part II