TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Adriaen van Ostade (1610-1685) stond bij leven al bekend als de schilder van de armen. Geen onterechte bijnaam, want de in Haarlem geboren kunstenaar had een fascinatie voor de onderlaag van de samenleving.
Het waren geen sombere werken: Van Ostade vereeuwigde ze geregeld vrolijk dansend en feestend. Na 1640 ontwikkelde hij een uitgesproken talent voor sfeer, compositie en detail. Zo ook in het naamloze doek dat de deelnemers aan De Gezonken Meesters moeten reproduceren.
Al wat ze hebben is een beknopte veilingomschrijving uit 1771: "een Man zittende aan een Tafel met een Tapyt overdekt, en waarop eenige Boeken en Prenten liggen; aan den Muur hangt een Kaart van Europa." Verder is het werk volgens de veilingmeester 'ongemeen uitvoerig' geschilderd.
De Gezonken Meesters is elke zondagavond om 20:25 uur te zien op NPO1.
Even Tot Hier binnenkort terug met nieuw seizoen, dit is wanneer
08:50De TV van gisteren: Undercover in Nederland-kijkers zijn niet te spreken over aanpak Alberto Stegeman
06:47Vanavond op TV: NPO Doc: Knokke in Cadzand, De slechtste chauffeur van Nederland, Morbius
22:28Opvallend: Johan Derksen schiet vrouw in publiek te hulp tijdens uitzending Vandaag Inside (video)
16:07De eerste deelnemers van de spelshow Hitster zijn bekend