TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Adriaen van Ostade (1610-1685) stond bij leven al bekend als de schilder van de armen. Geen onterechte bijnaam, want de in Haarlem geboren kunstenaar had een fascinatie voor de onderlaag van de samenleving.
Het waren geen sombere werken: Van Ostade vereeuwigde ze geregeld vrolijk dansend en feestend. Na 1640 ontwikkelde hij een uitgesproken talent voor sfeer, compositie en detail. Zo ook in het naamloze doek dat de deelnemers aan De Gezonken Meesters moeten reproduceren.
Al wat ze hebben is een beknopte veilingomschrijving uit 1771: "een Man zittende aan een Tafel met een Tapyt overdekt, en waarop eenige Boeken en Prenten liggen; aan den Muur hangt een Kaart van Europa." Verder is het werk volgens de veilingmeester 'ongemeen uitvoerig' geschilderd.
De Gezonken Meesters is elke zondagavond om 20:25 uur te zien op NPO1.
Twee absolute toppers staan vandaag op het programma in de achtste finales van het WK voetbal. Brazilië neemt het op tegen Noorwegen, terwijl gastland Mexico later in de nacht de strijd aangaat met Engeland.
GTST-ster Lone van Roosendaal hekelt De bondgenoten: 'Ik kijk dat natuurlijk niet!
11:08De TV van gisteren: Finale Stars on stage roemloos ten onder op zomerse vrijdagavond
10:00Tom Dumoulin analyseert de Tour de France 2026 bij de NOS: 'Ik heb een periode een afkeer gehad van het wielrennen'
06:47Vanavond op TV: Beck, NCIS, Starsky & Hutch
06:00Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden