TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na het succes van De Nieuwe Vermeer keert Dionne Stax terug met een nieuwe schilderwedstrijd waarbij verloren werken van oude meesters herleven. Ditmaal draait alles om de kunstschat die verloren ging aan boord van de Vrouw Maria.
In 1771 zonk dit transportschip voor de kust van Finland met 27 kostbare doeken van onder meer Gerard Dou, Paulus Potter en Gabriel Metsu. De komende zes afleveringen gaan telkens twee kunstenaars aan de slag om een van de verloren schilderijen te reproduceren in de stijl van de zeventiende-eeuwse meesterschilder.
Kunsthistoricus Pieter Roelofs en restaurator Abbie Vandivere beoordelen de creaties. Daarnaast maakt een groep creatieven naar eigen inzicht een versie van het schilderij, geheel in de geest van de oude meesters.
De Gezonken Meesters is vanaf 19 januari 2025 iedere zondag om 20:25 uur te zien op NPO 1.
Het langverwachte tweede seizoen van Máxima is nu te streamen op Videoland
10:00Chris Zegers vertelt meer over Een Schat aan Shaffy: 'Machtig om dit te mogen maken'
09:07Winston reageert: Dit is waarom het huisnummer in Miljoenenjacht was afgeplakt (video)
08:55Dit is de startdatum van seizoen 11 van Over Mijn Lijk
08:29Alex uit Over Mijn Lijk op 37-jarige leeftijd overleden