TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Sporten is iets dat je zelf moet doen, maar veel mensen vinden het leuker om te zien hoe anderen dat doen. Live op tv, maar ook in de film.
In De Kijk van Koolhoven legt filmmaker Martin Koolhoven deze week de sportfilm onder de loep. Sport is een ideaal vehikel voor filmmakers, vindt hij. “Sport heeft van zichzelf drama en is heel goed te gebruiken als metafoor voor het leven.” Favoriet is natuurlijk het verhaal van de underdog die bewijst een winnaar te zijn, zoals in Rocky. Maar Martin Scorsese toont in zijn meesterwerk Raging Bull aan dat niet ieder Hollywood-sportverhaal per se goed afloopt.
Koolhoven laat de kijker alle hoeken van de ring zien met City Lights en The Wrestler en legt en passant uit waarom er zo weinig voetbalfilms zijn.
Sandra uit Married at First Sight 2026 wist van tevoren al wie haar match was: 'Ben gaan googelen'
13:24Anouk briest in De Bondgenoten: 'Ik haat dat wijf'
12:00Dit zie je met Koningsdag 2026 op tv
11:31Nieuw seizoen van Love Island wordt VIP-editie
10:31Pauw & De Wit gemist? Angela de Jong houdt wrange smaak over Marco Borsato