TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het Italiaanse eiland Sicilië biedt kunst én goed eten. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Rijksmuseumdirecteur Taco Dibbits - die gek is op Sicilië - in de eerste aflevering van De Kok en de Directeur voor dit eiland kiest.
In deze nieuwe serie gaat Dibbits op reis met sterrenchef Joris Bijdendijk van restaurant Rijks. Op de bijzondere plekken die ze aandoen verrassen en inspireren ze elkaar met kunst en gastronomie. Op Sicilië gaat het met name over de citroen, die niet alleen terugkomt in gerechten, maar ook in de kunst.
Dibbits en Bijdendijk bezoeken op Sicilië Griekse tempels en Romeinse villa's. Ook bekijken ze werken van de schilder Caravaggio en moderne kunst van Emilio Isgrò. Bij het wereldberoemde Caffè Sicilia van Corrado Assenza proeven ze zijn fameuze citroenijs.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Een jaar in vogelvlucht, Sing with me, Need for Speed
22:29Dit is de winnaar van De Slimste Mens 2026
21:59Dit is de grote winnaar van de eerste editie van Got Talent 2026
20:05Margôt Ros is Scrooge in het jaarlijkse kerstspektakel
17:04Ex on the Beach-ster Charlotte Fix is zwanger