TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Niet alle schilderijen van Johannes Vermeer vonden hun weg naar het museum. Van de naar schatting nog geen vijftig schilderijen die hij maakte zijn er zes verdwenen. Ter vergelijking: van Rembrandt zijn ongeveer driehonderd schilderijen bekend.
In deze aflevering van De Nieuwe Vermeer maken de kunstenaars een nieuwe versie van het verdwenen schilderij Venus, Jupiter, Mercurius. Dit werk - een van de weinige mythologische doeken van Vermeer - staat beschreven in een veilingcatalogus, maar hoe het eruitzag is onbekend.
Meesterschilders Arjan en Adriaan proberen het werk zó te schilderen dat het lijkt of de meester zelf aan de schildersezel heeft gestaan. Dionne Stax gaat langs bij creatievelingen die hun eigen interpretatie maakten van het schilderij.
Vanavond op TV: Sterren in concert: André Hazes in het theater, The masked singer, Rocco & Sjuul
11:46Video: Martien Meiland ziet het skiën niet meer zitten: 'Waarschijnlijk de laatste keer voordat ik ga hemelen'
11:23Woeste Grond en Een Huis Vol zijn maandag en dinsdag niet te zien en dit is de reden
10:29Alex uit OML kiest voor risicovolle operatie: 'Het is alles of niets'
10:12Zo vieren de Een Huis Vol-gezinnen kerst: tradities, gezelligheid en familietijd