TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Niet alle schilderijen van Johannes Vermeer vonden hun weg naar het museum. Van de naar schatting nog geen vijftig schilderijen die hij maakte zijn er zes verdwenen. Ter vergelijking: van Rembrandt zijn ongeveer driehonderd schilderijen bekend.
In deze aflevering van De Nieuwe Vermeer maken de kunstenaars een nieuwe versie van het verdwenen schilderij Venus, Jupiter, Mercurius. Dit werk - een van de weinige mythologische doeken van Vermeer - staat beschreven in een veilingcatalogus, maar hoe het eruitzag is onbekend.
Meesterschilders Arjan en Adriaan proberen het werk zó te schilderen dat het lijkt of de meester zelf aan de schildersezel heeft gestaan. Dionne Stax gaat langs bij creatievelingen die hun eigen interpretatie maakten van het schilderij.
De TV van gisteren: De Bondgenoten-kijkers halen uit naar Anouk, Diederik en Dominique na besluit over Sayf: 'Hypocriet'
07:33Acteur Peter Faber (82) overleden
06:47Vanavond op TV: De slimste mens België, Poirot, Mechanic: Resurrection
21:48Kijkers B&B Vol Liefde gruwelen van Fred en moedigen Yvonne aan
17:30Het leven en de carrière van Jerney Kaagman in beeld