TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Niet alle schilderijen van Johannes Vermeer vonden hun weg naar het museum. Van de naar schatting nog geen vijftig schilderijen die hij maakte zijn er zes verdwenen. Ter vergelijking: van Rembrandt zijn ongeveer driehonderd schilderijen bekend.
In deze aflevering van De Nieuwe Vermeer maken de kunstenaars een nieuwe versie van het verdwenen schilderij Venus, Jupiter, Mercurius. Dit werk - een van de weinige mythologische doeken van Vermeer - staat beschreven in een veilingcatalogus, maar hoe het eruitzag is onbekend.
Meesterschilders Arjan en Adriaan proberen het werk zó te schilderen dat het lijkt of de meester zelf aan de schildersezel heeft gestaan. Dionne Stax gaat langs bij creatievelingen die hun eigen interpretatie maakten van het schilderij.
Vandaag Inside is terug: dit zijn de gasten maandagavond
10:00Bonnie hoopt ooit nog eens terug te keren in De Bondgenoten: 'Dan ben ik iets minder lief'
10:00Dit zijn tien tv-programma’s om nu al naar uit te kijken
09:35B&B Vol Liefde-Fred kan eetgewoontes Ellen niet aan: 'Autistisch'
08:40Make Up Your Mind: 'Hele grote naam doet mee aan dit seizoen'