TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Eric van der Burg schuift aan als uitdager in deze aflevering van De Slimste Mens.
Geboren in Amsterdam groeide hij op in het Friese Oosterwolde, om in 1975 - op tienjarige leeftijd - terug te keren naar de hoofdstad. Zijn moeder zat voor het CDA in de deelraad, zelf koos hij voor de liberalen.
VVD'er Van der Burg maakte carrière in de hoofdstad, werd in 2019 Eerste Kamerlid en stapte in 2022 over naar de Tweede Kamer, onder meer als staatssecretaris van Justitie en Veiligheid.
In 2024 kreeg hij de Thorbeckeprijs voor politieke welsprekendheid, een bewijs van zijn scherpe tong en vlotte stijl.
Toch ging het niet altijd goed: begin 2025 schold hij in een fel debat zowel NSC-medewerkers als Partij van de Dieren-kopstuk Esther Ouwehand de huid vol. Van der Burg bood later zijn excuses aan.
Jet de Nijs doet grote onthulling in Carrie op Vrijdag
12:23Zo kijk je LIVE naar GLORY 105 op 7 februari
11:33Albert Verlinde baalde flink nadat Vandaag Inside de Gouden Televizier-Ring won
10:15Video: Chess krijgt keiharde klap in De Bondgenoten: 'Ze willen allemaal niet komen'
10:03De familie Jelies keert terug op televisie: dit is wanneer