TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het contrast tussen de plekken die Theo Maassen in deze aflevering van Der Theo bezoekt is groot: Slot Neuschwanstein in Beieren en het Holocaustmonument in Berlijn. Voor hem staat het kasteel voor de onbevangenheid van voor de Tweede Wereldoorlog, het monument symboliseert de gitzwarte periode met schuldgevoel erna.
Kun je grappen maken over de oorlog? Over die vraag praat Theo met schrijver Rudolph Herzog, die onderzoek deed naar humor tijdens de nazitijd. Ook spreekt hij de Nederlands-Duitse zanger en theatermaker Sven Ratzke. Hij brengt in zijn voorstelling Marlene een ode aan Marlene Dietrich en de vrije kunst van Das Kabarett.
Tot slot maakt de cabaretier de Dag van de Duitse eenheid mee, een feest dat sinds 1990 ieder jaar op 3 oktober plaatsvindt.
Der Theo zie je iedere zaterdag vanaf 22:30 uur bij BNNVARA op NPO1.
Partnerbijdrage
Heftige confrontatie met verwarde man in Bureau Groningen: 'Heftig om aan te zien'
15:15Wanneer is de landelijke intocht van Sinterklaas 2026 op tv te zien?
14:38Robbert Rodenburg onthult eindelijk wanneer de Good Luck Guys reünie verschijnt
13:50Chris Peters, Nasrdin Dchar en Teunie de Brouwer voegen zich bij cast Mabel & Margarita
13:26Irene van de Laar reageert op alle negatieve reacties: 'Een beetje respect zou toch vanzelfsprekend moeten zijn'