TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het contrast tussen de plekken die Theo Maassen in deze aflevering van Der Theo bezoekt is groot: Slot Neuschwanstein in Beieren en het Holocaustmonument in Berlijn. Voor hem staat het kasteel voor de onbevangenheid van voor de Tweede Wereldoorlog, het monument symboliseert de gitzwarte periode met schuldgevoel erna.
Kun je grappen maken over de oorlog? Over die vraag praat Theo met schrijver Rudolph Herzog, die onderzoek deed naar humor tijdens de nazitijd. Ook spreekt hij de Nederlands-Duitse zanger en theatermaker Sven Ratzke. Hij brengt in zijn voorstelling Marlene een ode aan Marlene Dietrich en de vrije kunst van Das Kabarett.
Tot slot maakt de cabaretier de Dag van de Duitse eenheid mee, een feest dat sinds 1990 ieder jaar op 3 oktober plaatsvindt.
Der Theo zie je iedere zaterdag vanaf 22:30 uur bij BNNVARA op NPO1.
Partnerbijdrage
Dit zijn de eerste beelden van De Kroesjes
10:29Jim Bakkum belooft veel goeds voor nieuw seizoen Stars on Stage
10:00Mark van Eeuwen: 'Dit laatste seizoen is niet alleen een afscheid van Flikken Rotterdam, maar ook van Cees'
09:37Kerstliefhebbers opgelet: Single Bells is binnenkort weer te streamen
08:42De TV van gisteren: Wilde achtervolging in Bureau Groningen eindigt in flinke ravage, kijkers stomverbaasd