TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Voor veel mensen is het de ultieme nachtmerrie: een voormalig tbs'er als buurman of buurvrouw. Ze zien tbs-patiënten als moordenaars of verkrachters die op vrije voeten zijn gesteld en ieder moment opnieuw de fout in kunnen gaan. Dat idee wordt versterkt door berichten over tbs'ers die tijdens hun proefverlof ontsnappen en slachtoffers maken.
Dit is De Kwestie onderzoekt hoe reëel die angst voor ex-tbs'ers is. Uit de cijfers blijkt dat het in de praktijk zelden mis gaat tijdens het verlof van tbs-patiënten: in slechts 0,02 procent van de gevallen houdt deze zich tijdens een verlof niet aan de afspraken.
Omdat er jaarlijks meer dan 87.000 verlofbewegingen zijn en incidenten veel media-aandacht krijgen, ontstaat het beeld dat het aan de lopende band mis gaat.
Deze aflevering van Dit Is de Kwestie is op dinsdag 5 november 2024 om 21:00 uur te zien op NPO 2.
Geen derde seizoen voor SBS6-programma Moordfeest
11:11Jeroen van Koningsbrugge komt terug met Jeroen's Abandoned Adventures
10:31Wil Douwe Bob opnieuw naar Songfestival? Dit is zijn antwoord
10:07Wie wordt toch de nieuwe Sinterklaas? De manager van Ramsey Nasr reageert
09:30De TV van gisteren: De Slimste Mens-kijkers storen zich aan vaste bezoeker Ramon