TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Voor veel mensen is het de ultieme nachtmerrie: een voormalig tbs'er als buurman of buurvrouw. Ze zien tbs-patiënten als moordenaars of verkrachters die op vrije voeten zijn gesteld en ieder moment opnieuw de fout in kunnen gaan. Dat idee wordt versterkt door berichten over tbs'ers die tijdens hun proefverlof ontsnappen en slachtoffers maken.
Dit is De Kwestie onderzoekt hoe reëel die angst voor ex-tbs'ers is. Uit de cijfers blijkt dat het in de praktijk zelden mis gaat tijdens het verlof van tbs-patiënten: in slechts 0,02 procent van de gevallen houdt deze zich tijdens een verlof niet aan de afspraken.
Omdat er jaarlijks meer dan 87.000 verlofbewegingen zijn en incidenten veel media-aandacht krijgen, ontstaat het beeld dat het aan de lopende band mis gaat.
Deze aflevering van Dit Is de Kwestie is op dinsdag 5 november 2024 om 21:00 uur te zien op NPO 2.
Partnerbijdrage
Cindy Lammerts uit MAFS: 'Bijzonder dat kijkers dit deden nadat ze mij zagen'
12:27Makelaar Leslie in Million Dollar Listing Nederland: 'Lege glazen is armoe'
10:40De Videoland-documentaire Nachtkinderen laat langer op zich wachten
10:00Gouden Televizier-Ring 2026: De tussenstand van de derde kwalificatieronde is bekend
10:00Wat kijkt MAFS-seksuoloog Eveline Stallaart op televisie?