TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Arnout Hauben bezoekt in Dwars door België een van de bijzonderste dierentuinen van Europa. De Vlaming wandelt naar het Waalse dorp Cambron-Casteau, waar dierenpark Pairi Daiza gebouwd is op de ruïnes van de Abdij van Cambron. De zeventiende-eeuwse toren die nu het vogelverblijf is, behoorde vroeger tot het klooster. In de crypte van de monniken leven nu de vleermuizen.
In deze tweede aflevering ontdekt Hauben dat abdij ook een duister verleden heeft. Verder spreekt hij in Marcinelle de laatste getuigen van de grootste mijnramp uit de Belgische geschiedenis. In een kolenmijn brak in 1956 een felle brand uit, 262 mijnwerkers overleefden het drama niet. Een dochter van een van de slachtoffers vertelt Hauben hoe zij die noodlottige dag beleefde.
Partnerbijdrage
Aan topvoetbal geen gebrek dit weekend. In Duitsland begint Bayern München aan een nieuw Bundesliga-seizoen en in de Premier League wacht de clash tussen Aston Villa en Arsenal. Je ziet het allemaal live op Viaplay.
Fans moeten heel lang wachten op The Masked Singer en The Voice of Holland
09:40Video: De Bauers vertellen over het nieuwe seizoen met kersverse gezinsleden
09:25De Kroesjes komen eraan: startdatum realityserie Wolter Kroes bekend
09:02Alle gasten van nieuw seizoen Casa di Beau bekend: deze BN’ers schuiven aan
08:16De TV van gisteren: Kijkers zien beledigde Mireille in B&B Vol Liefde