TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de laatste aflevering van Erik Scherder en het Nut van Optimisme onderzoekt de hoogleraar neuropsychologie of de deelnemers baat hebben gehad bij de optimismetrainingen. Staan zij nu positiever in het leven? De titel van deze aflevering, ‘Een nieuwe realiteit’, licht al een tipje van de sluier op.
Helemaal verrassend is dat ook weer niet. Erik Scherder stelt al jaren dat een positieve levenshouding aangeleerd kan worden. “Optimisme kun je trainen, bijvoorbeeld door iedere dag een lijstje te maken van wat je goed gedaan hebt”, zei hij eerder in Plus Magazine. “Zo overwin je de neiging van je brein om op het negatieve te focussen.”
Verder ontmoet Scherder een 103-jarige vrouw die nog altijd vrolijk in het leven staat en onderzoekt hij de helende werking van humor.
De slotaflevering van Erik Scherder en het Nut van Optimisme is op zaterdag 27 juli vanaf 20:50 uur te zien bij EO op NPO2.
Deze deelnemers zie je terug in de halve finale van The Voice of Holland
09:51Vertrekt Hassan Slaby binnenkort uit GTST?
09:04Videoland-serie Onopgelost krijgt een tweede seizoen
08:30Dit programma vervangt Het Verhaal van Nederland - De Tweede Wereldoorlog op NPO 1
07:50De TV van gisteren: Prima start voor Kees van der Spek Ontmaskert