TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de laatste aflevering van Erik Scherder en het Nut van Optimisme onderzoekt de hoogleraar neuropsychologie of de deelnemers baat hebben gehad bij de optimismetrainingen. Staan zij nu positiever in het leven? De titel van deze aflevering, ‘Een nieuwe realiteit’, licht al een tipje van de sluier op.
Helemaal verrassend is dat ook weer niet. Erik Scherder stelt al jaren dat een positieve levenshouding aangeleerd kan worden. “Optimisme kun je trainen, bijvoorbeeld door iedere dag een lijstje te maken van wat je goed gedaan hebt”, zei hij eerder in Plus Magazine. “Zo overwin je de neiging van je brein om op het negatieve te focussen.”
Verder ontmoet Scherder een 103-jarige vrouw die nog altijd vrolijk in het leven staat en onderzoekt hij de helende werking van humor.
De slotaflevering van Erik Scherder en het Nut van Optimisme is op zaterdag 27 juli vanaf 20:50 uur te zien bij EO op NPO2.
Partnerbijdrage
Tranen om bijzondere versie Heb je even voor mij in The Winner Takes it All
08:39De TV van gisteren: The Winner Takes it All verslaat Pandora, maar kritiek op 'ongeloofwaardige' jury groeit
06:47Vanavond op TV: Ruben langs de Zuid-Chinese Zee, The floor, The Back-Up Plan
23:59Kijk vanavond naar de herhaling van de Golden Globes 2026 op FilmBox
11:09Van wintersport naar zon, maar zonder vetpot: dit verdiende Denise aan De Hanslers-serie