TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het Rijksmuseum heeft een nieuwe reeks gelanceerd waarin ze een kijkje achter de schermen geven. Eén van de onderwerpen die aan bod komt is het depot, waar meer dan een miljoen kunstwerken liggen opgeslagen achter gesloten deuren. In de zesdelige reeks vertellen conservatoren over deze verborgen schatten en andere aspecten van hun werk.
In de eerste aflevering staat de begeleiding van de verhuizing van de huwelijksportretten van Marten Soolmans en Oopjen Coppit centraal. Deze twee topwerken van Rembrandt werden in 2016 door het Rijksmuseum en het Louvre gezamenlijk aangekocht voor 160 miljoen euro.
De twee musea spraken af dat de werken om de beurt in Amsterdam en Parijs te zien zouden zijn, altijd samen zoals Rembrandt het bedoeld had. Conservator Jonathan heeft het echter zwaar met de verhuizing van de werken.
Geheimen van het Museum is vanaf 13 november 2024 iedere woensdag om 20:30 uur te zien op NPO 2.
Malgosia geeft toe dat ze intiem is geweest met Joey in House of Villains: ‘Genoeg aanwijzingen’
10:55Tommy van Lent krijgt de volle laag van de groep in No Way Back VIPS: ‘Je mist een hersencel’
09:27Linda de Mol laat zich uit over nieuw seizoen Gooische Vrouwen
08:04De TV van gisteren: Winter Vol Liefde-kijkers gaan bijna over hun nek van ‘culinaire’ maaltijd Hans
23:29Mike Hansler geeft eerste tv-interview met vriendin Veerle