TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het Rijksmuseum heeft een nieuwe reeks gelanceerd waarin ze een kijkje achter de schermen geven. Eén van de onderwerpen die aan bod komt is het depot, waar meer dan een miljoen kunstwerken liggen opgeslagen achter gesloten deuren. In de zesdelige reeks vertellen conservatoren over deze verborgen schatten en andere aspecten van hun werk.
In de eerste aflevering staat de begeleiding van de verhuizing van de huwelijksportretten van Marten Soolmans en Oopjen Coppit centraal. Deze twee topwerken van Rembrandt werden in 2016 door het Rijksmuseum en het Louvre gezamenlijk aangekocht voor 160 miljoen euro.
De twee musea spraken af dat de werken om de beurt in Amsterdam en Parijs te zien zouden zijn, altijd samen zoals Rembrandt het bedoeld had. Conservator Jonathan heeft het echter zwaar met de verhuizing van de werken.
Geheimen van het Museum is vanaf 13 november 2024 iedere woensdag om 20:30 uur te zien op NPO 2.
Wil je altijd op de hoogte zijn van het laatste entertainmentnieuws? Dan hebben wij de gouden tip voor je. Namelijk TVgids.nl op Google Discover!
Eric de Munck geeft Yvonne Coldeweijer trap na: 'Wil haar niet meer zien'
11:45Ranomi Kromowidjojo keert terug als verslaggever bij de Olympische Winterspelen
11:18Mariah Carey gaat in het Italiaans zingen tijdens opening Olympische Winterspelen
10:07Daisy blikt terug op haar deelname aan De Bondgenoten: 'Eén groot spektakel'
10:06Video: Hélène Hendriks had bijna het bed gedeeld met Remy Bonjasky