TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Ilja Gort maakt in deze aflevering van het AVROTROS-programma Gort over de Grens een ‘grensoverschrijdend’ uitstapje, naar Baskenland. Deze regio ligt deels in Frankrijk en deels in Spanje, en heeft een heel eigen cultuur.
De presentator maakt muziek op een magisch instrument en zet de tanden in een paar pittige pepers. Net zo pittig blijkt de taal van de regio. Gort probeert zich die eigen te maken, maar komt van een koude kermis thuis. “Ik heb een boek gekocht en na een dag of twee merk je dat dat een illusie is.”
Desondanks vermaakte hij zich prima met de markante Basken. “Zaten we ergens met zo’n Bask, en regende het weer eens. Dan zeg je: ‘Mooi land, alleen jammer dat het altijd regent’. Het antwoord was typerend voor het volk: 'Ja, maar het is wel de beste regen van het hele land.’”
Zo kijk je live naar de Nijmeegse Vierdaagse 2026
21:28B&B Vol Liefde-kijkers gaan los om de magnetronmaaltijd van Caroline
19:44Startdatum nieuw seizoen De Roelvinkjes bekend
18:57Presentatrice Amber Kortzorg in verwachting van eerste kindje
15:25Wie presenteert maandagavond De Oranjezomer?