TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Ilja Gort maakt in deze aflevering van het AVROTROS-programma Gort over de Grens een ‘grensoverschrijdend’ uitstapje, naar Baskenland. Deze regio ligt deels in Frankrijk en deels in Spanje, en heeft een heel eigen cultuur.
De presentator maakt muziek op een magisch instrument en zet de tanden in een paar pittige pepers. Net zo pittig blijkt de taal van de regio. Gort probeert zich die eigen te maken, maar komt van een koude kermis thuis. “Ik heb een boek gekocht en na een dag of twee merk je dat dat een illusie is.”
Desondanks vermaakte hij zich prima met de markante Basken. “Zaten we ergens met zo’n Bask, en regende het weer eens. Dan zeg je: ‘Mooi land, alleen jammer dat het altijd regent’. Het antwoord was typerend voor het volk: 'Ja, maar het is wel de beste regen van het hele land.’”
Het MAX Orkest zoekt nieuw muzikaal talent en gooit de deuren verder open
10:40Nicolaas Veul krijgt massaal bijval na felle reactie op uitspraken over lhbtiq+-propaganda
09:45Deze serie vervangt Zussen na de seizoensfinale op NPO 1
09:07Diego González-Clark en Noa Zwan verklappen alvast iets over hun GTST-verhaallijn: 'Drama'
09:00Dit programma vervangt Bestemming X op RTL 4