TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Ilja Gort maakt in deze aflevering van het AVROTROS-programma Gort over de Grens een ‘grensoverschrijdend’ uitstapje, naar Baskenland. Deze regio ligt deels in Frankrijk en deels in Spanje, en heeft een heel eigen cultuur.
De presentator maakt muziek op een magisch instrument en zet de tanden in een paar pittige pepers. Net zo pittig blijkt de taal van de regio. Gort probeert zich die eigen te maken, maar komt van een koude kermis thuis. “Ik heb een boek gekocht en na een dag of twee merk je dat dat een illusie is.”
Desondanks vermaakte hij zich prima met de markante Basken. “Zaten we ergens met zo’n Bask, en regende het weer eens. Dan zeg je: ‘Mooi land, alleen jammer dat het altijd regent’. Het antwoord was typerend voor het volk: 'Ja, maar het is wel de beste regen van het hele land.’”
De TV van gisteren: Marlotte verovert harten van Huizenruilers-kijkers
07:00GTST Spoilers - maandag 8 t/m donderdag 11 juni 2026
06:47Vanavond op TV: De klas van '26, Bureau onrecht, Dune: Part Two
19:35Realityshow De Drop krijgt geen vervolg
18:45'Edwin Jonker maakt comeback in Goede Tijden, Slechte Tijden'